Zamknij

Sousa przyznał się do błędu. Szczere słowa o Lewandowskim

22.11.2021 08:31
Paulo Sousa
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Paulo Sousa w rozmowie z TVP Sport przyznał, że mógł postąpić inaczej w sprawie Roberta Lewandowskiego. - Zachowałbym się inaczej. Gdybym tylko mógł cofnąć czas - mówił selekcjoner reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski zapewniła sobie awans w barażach MŚ 2022 w przedostatnim meczu z Andorą. Mimo drugiego miejsca w grupie I biało-czerwoni wciąż nie byli pewni rozstawienia, a warunkiem do przypieczętowania tej pozycji było uzyskanie minimum jednego punktu w ostatnim spotkaniu przeciwko Węgrom. Ku zdziwieniu kibiców Paulo Sousa postanowił dać odpocząć Robertowi Lewandowskiemu. Kapitan polskiej kadry nie pomógł drużynie, a Polacy przegrali 1:2 na PGE Narodowym i do końca drżeli o rozstawienie. Niestety, wyniki innych zespołów spowodowały, że biało-czerwoni nie będą rozstawieni w losowaniu par barażowych MŚ 2022.

Po porażce wybuchła afera, a kibice i dziennikarze zaczęli zastanawiać się, czemu Sousa w meczu o stawkę nie wystawił Lewandowskiego. Oliwy do ognia dolało nagranie Łączy Nas Piłka przedstawiające rozmowę napastnika z Jakubem Kwiatkowskim, po którym niektórzy fani uznali, że dopiero po meczu piłkarz był świadomy, o co rozgrywa się starcie z Węgrami.

Paulo Sousa przyznał się do błędu ws. Lewandowskiego

Na Roberta Lewandowskiego spadła fala krytyki. Zarzucano mu, że w czasie wolnym gracz Bayernu wykorzystał chwilę na dodatkową sesję dla "France Football". 33-latek uciął spekulacje, twierdząc, że to były plotki. Ponadto sam opublikował specjalne oświadczenie, w którym wyjaśnił powody absencji. Głos zabrał również Paulo Sousa, który jednak przyznał się do błędu, zaznaczając, że postąpiłby inaczej.

- Gdy zadajecie pytania, zawsze staram się wyjaśnić, o co mi chodziło. Tym razem zdałem sobie sprawę, że popełniłem w tej sytuacji błąd. Bo je popełniam. Podjąłem taką decyzję, ponieważ uważałem, że jest najlepsza i miałem za tym argumenty. Ale zdaję sobie sprawę, że to nie była najlepsza decyzja. Zachowałbym się inaczej. Mogłem lepiej zarządzać minutami gry Roberta. Mogłem dużo lepiej zarządzać drużyną w meczu z Andorą, ale nie możemy mówić tylko o Lewandowskim - mówił w rozmowie w TVP Sport z Jackiem Kurowskim.

Baraże MŚ 2022: Z kim zagrają Polacy? Na kogo mogą trafić biało-czerwoni?

Sousa bije się w pierś: Myliłem się

- To najlepszy zawodnik na świecie, jednak próbowaliśmy czegoś innego. Myliłem się, zdaję sobie sprawę, zrobiłbym to kompletnie inaczej. Gdybym mógł cofnąć czas, zdjąłbym Roberta w Andorze i wystawiłbym w wyjściowym składzie na Węgry - dodał Portugalczyk.

Polacy poznają rywali w barażach MŚ 2022 w piątek, 26 listopada. Pierwsze mecze zaplanowano w dniach 24-25 marca. Z kolei finały play-offów odbędą się 28 i 29 marca.

RadioZET.pl