Zamknij

Slaven Bilić rozwiązał kontrakt w Chinach. Znalazł się na celowniku PZPN

09.01.2022 13:25
Slaven Bilić rozwiązał kontrakt z Chinach
fot. OLI SCARFF/AFP/EastNews

Slaven Bilić może włączyć się do wyścigu o posadę selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Słynny chorwacki szkoleniowiec rozwiązał kontrakt z chińskim Beijing Guoan i zamierza wrócić do Europy. PZPN zamierza skontaktować się z otoczeniem trenera i wybadać temat, czy byłby zainteresowany podjęciem pracy w Warszawie.

Cezary Kulesza w sobotę spotkał się w Warszawie z Fabio Cannavaro. Mistrz świata, kapitan reprezentacji Italii, a ostatnio szkoleniowiec egzotycznych klubów, specjalnie przyleciał do stolicy, by osobiście rozmawiać z szefem piłkarskiej centrali w Polsce. Włoch zrobił pozytywne wrażenie na prezesie federacji, był znakomicie przygotowany i zaprezentował swoją wizję gry oraz rozwoju drużyny narodowej, ale wbrew doniesieniom m.in. "La Gazzetta dello Sport" żadne deklaracje, a już na pewno obietnice kontraktu nie padły. Zdobywca Złotej Piłki jest tylko jednym z wielu kandydatów do objęcia wakatu po Paulo Sousie.

Na liście znajduje się ponadto Andrea Pirlo, były opiekun Juventusu, a także kilku polskich szkoleniowców. Kulesza rozmawiał już z Maciejem Skorżą, w najbliższych dniach ma się spotkać z byłym selekcjonerem kadry Adamem Nawałką. Za "polską" opcją jest kapitan Robert Lewandowski, gdyż w jego ocenie zagraniczny trener nie będzie miał czasu, by poznać piłkarzy przed barażami o mundial w Katarze. Tymczasem od wyścigu o tę posadę może włączyć się znany i ceniony Chorwat.

Slaven Bilić obejmie reprezentację Polski?

Kacper Sosnowski ze sport.pl informuje o kolejnym kandydacie. To Slaven Bilić, który ostatnio rozwiązał kontrakt z chińskim Beijing Guoan i zamierza wrócić do Europy. PZPN będzie teraz sondował, czy Chorwat chce odpocząć od futbolu i spędzić czas z rodziną, czy poszuka nowego wyzwania na Starym Kontynencie.

Niewątpliwym atutem 54-latka jest 6-letnie doświadczenie pracy w reprezentacji Chorwacji. Po Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie przeniósł się do Lokomotiwu Moskwa. Ponadto prowadził m.in. West Ham United, Besiktas Stambuł, a przed wylotem do Chin West Bromwich Albion.

Nazwisko selekcjonera mamy poznać najpóźniej 19 stycznia. Pod jego wodzą biało-czerwoni w marcu rozegrają baraż z Rosją, a potem być może ze Szwecją lub Czechami.

RadioZET.pl/sport.pl