Zamknij

Skandal na Narodowym. Kibice wtargnęli do szpitala tymczasowego [WIDEO]

18.11.2021 10:27
PGE Narodowy
fot. Twitter

Tuż przed meczem eliminacji MŚ 2022 Polska - Węgry (1:2) na PGE Narodowym trzech kibiców wtargnęło na teren szpitala tymczasowego, przeznaczonego dla osób zmagających się z koronawirusem, który na dniach ponownie ma zostać otwarty. Do sieci trafiło nagranie, jak mężczyźni żartują sobie, swobodnie spacerując po terenie obiektu i kładą się na łóżkach przeznaczonych dla pacjentów.

Jak wynika z nagrania, kibice ruszyli w głąb PGE Narodowego w poszukiwaniu toalety, a trafili na szpital tymczasowy. Okazuje się, że wejście do obiektu nie było w żaden sposób zablokowane, ani pilnowane. Sytuacji dziwi, tym bardziej że zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia szpital ponownie ma zostać otwarty już 25 listopada.

Jak komentują sytuację władze PGE Narodowego?

- Punkt szczepień każdego dnia odwiedza kilkaset osób przyjmujących szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Przestrzenie te w dniu nagrania materiału były wyłączone z użytkowania i nie były częścią ciągu komunikacyjnego odbywającej się w tym dniu imprezy masowej. Osoby nagrywające wideo w sposób nieuprawniony dostały się do środka. Należy zaznaczyć, że strefa ta była niedostępna dla uczestników wydarzenia. Operator PGE Narodowego ustala, w jaki sposób doszło do tego incydentu - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Polska w barażach el. MŚ 2022

Przypomnijmy, że mecz Polska - Węgry zakończył się porażką kadry Paulo Sousy, przez co biało-czerwoni nie będą rozstawieni w barażach o awans na mistrzostwa świata w Katarze w 2022 roku. To oznacza, że w losowaniu, które odbędzie się już 26 listopada, mogą trafić na trudnego rywala, takiego jak Włochy czy Portugalia.

Dodajmy też, że reprezentacja Węgier była dopiero trzecią w historii, której udało się wygrać na PGE Narodowym. Wcześniej dokonali tego Ukraińcy i Szkoci. Ostatnia porażka, właśnie ze Szkotami, miała miejsce 5 marca 2014 roku.

RadioZET.pl