Zamknij

"Rosjanie mogą zagrać na MŚ w Katarze". Niebywałe doniesienia

Maciej Walasek
09.07.2022 11:40
reprezentacja Rosji na Euro 2020
fot. DIMITAR DILKOFF/AFP/East News

Rosjanie wciąż są przekonani, że mają jakiekolwiek szanse gry na MŚ w Katarze. Michaił Prokopiet, prawnik reprezentujący Rosję w Międzynarodowym Trybunale Arbitrażowym (CAS) w Lozannie przyznał w rozmowie z serwisem matchtv.ru, że ich pozycja "jest znacznie silniejsza niż kilka miesięcy temu".

Reprezentacja Rosji, jak i wszystkie zespoły z tego kraju zaraz po wybuchu wojny w Ukrainie zostali wykluczeni z międzynarodowych rozgrywek. Wobec tego drużyna narodowa nie mogła powalczyć w barażach o awans na MŚ w Katarze.

Chociaż Rosjanie od razu przystąpili do walki w Międzynarodowym Trybunale Arbitrażowym (CAS) w Lozannie,  do tej pory ich działania i tak spełzły na niczym. Okazuje się, że wciąż próbują przywrócić kadrę na mundial.

11 lipca zaplanowano obrady, podczas których tematem będą rosyjskie kluby zawieszone w europejskich pucharach. Michaił Prokopiet, który reprezentuje interesy Rosji uważa, że kadra Rosji "ma szanse zagrania na MŚ w Katarze".

Rosjanie wciąż mogą zagrać na MŚ w Katarze?

"W idealnym świecie Rosja mogłaby jeszcze zagrać w finałach mistrzostw świata, które rozpoczną się w listopadzie. Wystarczy w tym celu pozytywna decyzja Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Lozannie. Wierzę, że nastąpi to już 11 lipca" - cytuje słowa Prokopieta portal matchtv.ru.

"Na świecie są silne nastroje antyrosyjskie, wszędzie przebywają miliony ukraińskich uchodźców. Wszyscy zwracają uwagę, że nikt nie wie, jak ze względu na panujące okoliczności może przebiegać mecz z udziałem Rosji. I nikt nie chce wziąć za to odpowiedzialności. Można wyobrazić sobie wszystko - nawet masowe protesty i zamieszki" - dodał.

RadioZET.pl