Zamknij

Kolejny Włoch chce objąć kadrę Polski. Jest również nietypowa oferta

05.01.2022 15:13
Roberto Donadoni
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Lista potencjalnych kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski pęka w szwach. Jak podają portale Polsat Sport oraz Interia do szerokiej listy potencjalnych trenerów dołączają dwa nazwiska - Włoch oraz Kolumbijczyk.

Cezary Kulesza jest obecnie w komfortowej sytuacji. Prezes PZPN może przebierać w różnych kandydaturach na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Jak się okazuje, szerokie grono nazwisk ponownie się powiększa. Tym razem mowa jest o kolumbijskim szkoleniowcu oraz kolejnym Włochu.

O kandydaturze z Półwyspu Apenińskiego poinformował portal Polsat Sport. Według ich doniesień chętnym do poprowadzenia biało-czerwonych jest Roberto Donadoni. 58-latek prowadził reprezentacje Włoch w latach 2006-2008. Podczas Euro 2008 poprowadził "Azzurrich" do półfinału tych rozgrywek. Jeśli chodzi o klubowy dorobek, Donadoni może pochwalić się bogatym CV. W przeszłości pracował m.in. w Parmie, Cagliari czy Napoli. Niestety w większości przypadków odchodził on w bardzo szybkim czasie. Dobrym przykładem jest tutaj Neapol - Włoch utrzymał tam posadę tylko osiem miesięcy. Były wicemistrza świata z 1994 roku pozostaje bezrobotny od 2020 roku.

Kolejni trenerzy zgłaszają się do PZPN

Drugim, nieco bardziej egzotyczny typ, podał Sebastian Staszewski z Interii. Według dziennikarza z PZPN-em kontaktowali się przedstawiciele Jorge Luisa Pinto. Kolumbijczyk ma spore doświadczenie z pracą w kadrach narodowych. W przeszłości był trenerem m.in. swoich rodaków, Kostaryki czy Hondurasu. Ostatnia przygoda trenerska 69-latka zakończyła się w 2020 roku, kiedy to opuścił ławkę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od tego momentu jest bez pracy. Należy jednak podkreślić, że kandydatura Pinto jest podawana w ramach ciekawostki, aniżeli poważnego nazwiska do przejęcia kadry po Paulo Sousie.

Na ten moment nie wiadomo, na kogo postawi Cezary Kulesza. Pewnym jest natomiast data ogłoszenia nowego trenera. Decyzja zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami ma zapaść do 19 stycznia.

RadioZET.pl/Polast Sport/Interia