Zamknij

Robert Lewandowski szczerze o odejściu Sousy. "Wielkie rozczarowanie"

07.01.2022 23:20
Robert Lewandowski szczerze o odejściu Sousy. "Wielkie rozczarowanie"
fot. PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND

Szok, niedowierzanie i wielkie rozczarowanie – tak Robert Lewandowski w rozmowie z Viaplay skomentował odejście Paulo Sousy z reprezentacji Polski. Kapitan kadry dodał, że trener nie kontaktował się z nim ani z drużyną.

Robert Lewandowski został zapytany o Sousę po meczu z Borussią Monchengladbach. - Pomyślałem: czy to prawda? To był szok i rozczarowanie. Nie dostałem żadnej informacji, nie rozmawiałem z nim. To był szok, niedowierzanie i wielkie rozczarowanie – powtórzył napastnik Bayernu w rozmowie z Mateuszem Borkiem.

Lewandowski podkreślił, że sposób, w jaki Sousa odszedł pozostawia wiele do życzenia. - To stało się, gdy akurat lądowałem w Dubaju. Byłem w hotelu. Po jakimś czasie ktoś z rodziny mi powiedział. Później zobaczyłem, o co chodzi. Zastanawiałem się, czy to nie plotki. To, jak odszedł pozostawia wiele do życzenia. W tej całej sytuacji to jest najgorsze - stwierdził napastnik Bayernu.

Lewandowski: ważne, żeby nowy trener znał piłkarzy

Kapitan naszej kadry przyznał, że według niego całe zamieszanie wokół Sousy może pomóc naszej kadrze. - Ja dwa dni potem już myślałem co zrobić, by było lepiej. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. To da nam większą wiarę w to, że możemy lepiej grać w piłkę i lepiej się prezentować.

Lewandowski powiedział też, co według niego będzie najważniejsze przy wyborze nowego trenera. - Nie oczekujemy wielkich zmian, bo to nie czas i nie miejsce. Im szybciej zapadnie decyzja, tym lepiej dla nas. To, jak to zostało załatwione „medialnie” najbardziej boli, ale trzeba patrzeć w przyszłość. Ważne, żeby trener znał piłkarzy, wiedział co zrobić. Najważniejsze są baraże. To powinno być priorytetem. Czasu nie ma. My musimy z nowym trenerem złapać idee na te mecze – podsumował kapitan naszej kadry.

RadioZET.pl/PAB