Zamknij

Restrykcje dla niezaszczepionych w Katarze. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę

12.07.2022 23:06
Ograniczenia dla niezaszczepionych w Katarze. Piłkarze przejdą kwarantannę
fot. -/AFP/East News

Niezaszczepieni kibice oraz zawodnicy przyjeżdżający do Kataru będą musieli przejść pięciodniową kwarantannę – informuje The Telegraph. Ten obowiązek nie ominie reprezentantów krajów grających na mistrzostwach. 

Niezaszczepieni kibice oraz zawodnicy przylatujący do Kataru na mistrzostwa świata będą musieli przebywać na izolacji w hotelu. Wynika to z przepisów, które obowiązują w państwie z Półwyspu Arabskiego. W ich myśl, obcokrajowcy, którzy nie przyjęli dawki szczepienia, a przyjechali do tego pustynnego kraju, muszą przez 5 dni przebywać w odosobnieniu. 

Media przypominają, że jednym z zawodników, którzy będzie musiał przebywać na kwarantannie jest N’Golo Kante, pomocnik reprezentacji Francji. Mistrz świata z 2018 roku z powodu niezaszczepienia nie mógł uczestniczyć w przedsezonowym wyjeździe Chelsea do USA. W podobnej sytuacji jest inny piłkarz The Blues - Ruben Loftus-Cheek. 

Komentarz w sprawie szczepień opublikowała FIFA. “Wszyscy uczestnicy mistrzostw muszą przestrzegać zasad obowiązujących w Katarze” – napisano w oświadczeniu. 

RadioZET.pl/The Telegraph