Przybity Robert Lewandowski. Tak zareagował na kontuzję [WIDEO]

02.04.2021 10:01
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski był wyraźnie zasmucony, gdy dowiedział się, że przegapi mecz z Anglią. - W najgorszym momencie. Pierwsze dni są najgorsze - mówi w kulisach meczu na Wembley, opublikowanych na kanale "Łączy nas piłka".

• Robert Lewandowski w meczu z Andorą doznał kontuzji, która wykluczy go z gry na długi czas
  • Reakcję piłkarza na kontuzję możemy zobaczyć w materiale kanału "Łączy nas piłka" dotyczącego meczu z Anglią
  • Biało-czerwoni w meczu na Wembley przegrali 1:2

Lewandowski doznał kontuzji w 62. minucie meczu z Andorą (3:0) w Warszawie. Chwilę później opuścił boisko. - Przeciwnik spadł na moją nogę i trochę ją przegięło - komentował sytuację dzień po spotkaniu, tuż po wizycie w gabinecie sztabu medycznego. - W najgorszym momencie... Pierwsze dni są najgorsze, najbardziej niebezpieczne przy takich kontuzjach. Kolano jest osłabione, nie ma stabilizacji i ryzyko jest duże - kontynuował.

Następnie Lewandowski wyraził nadzieję na to, że pomimo jego nieobecności, kadra w meczu na Wembley sobie poradzi. - Spotkamy się na Narodowym, tam zagram - dodał kapitan biało-czerwonych. Jego słowa dotyczące starcia w Londynie mogły być prorocze. Skazywani na wysoką porażkę Polacy remisowali do 85. minuty 1:1. Wtedy zwycięskiego gola dla rywali zdobył Harry Maguire.

Robert Lewandowski kontuzjowany. Nie zagra przez 4 tygodnie

Lewandowski był wyraźnie zasmucony, że nie zagra na Wembley, ale wtedy dostał informację, że będzie mógł wrócić do gry po okresie od 5 do 10 dni. Po przeprowadzeniu badań w Monachium okazało się jednak, że uraz jest dużo bardziej poważny. Uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana wyklucza go z gry na około 4 tygodnie. To oznacza, że przegapi m.in. dwumecz z PSG w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.