Zamknij

Kolejny pomysł prezesa FIFY. Chce rozgrywania Euro co dwa lata

04.01.2022 13:25
Prezes FIFY Gianni Infantino: Euro może być rozgrywane co dwa lata
fot. KARIM JAAFAR/AFP/East News

Prezydent FIFY Gianni Infantino zasugerował, że mistrzostwa Europy mogłyby odbywać się co dwa lata. - W przypadku rozgrywania tego turnieju tak często, odbywałoby się mniej meczów międzynarodowych, za to byłyby to spotkania większej wagi – argumentuje Szwajcar.

Gianni Infantino zaproponował, by rozgrywać Euro tak często, jak chce, by rozgrywano mistrzostwa świata, czyli co dwa lata. Szwajcar od jakiegoś czasu forsuje pomysł skrócenia przerwy między mundialami do dwóch lat, a teraz zaapelował, by podobne rozwiązanie zastosować w przypadku turnieju drużyn z Europy.

Infantino został zapytany o to, co stanie się, gdy mistrzostwa świata będą rozgrywane co dwa lata. - Euro także może odbywać się częściej. W Europie jest spory opór przeciwko takiemu rozwiązaniu. Protestują głównie ligi i najlepsi piłkarze, ale w pozostałych regionach nie ma takich sytuacji. Mundial potrwałby miesiąc i w tym czasie zostałyby rozegrane mecze. Chcemy, by cały piłkarski świat w tym uczestniczył – mówił Infantino.

Mundial co dwa lata. Prezes FIFY: taki pomysł mógłby się sprawdzić

Szwajcar powoływał się też na badania, w których rzekomo wzięli udział przedstawiciele 166 krajów. - Wnioski są takie: 88 procent badanych, wliczając w to większość krajów w Europie, uważa, że taki pomysł mógłby się sprawdzić. Choć mecze międzynarodowe odbywałyby się rzadziej, miałyby większe znaczenie – stwierdził Infantino.

RadioZET.pl/PAB