Zamknij

Kolejni włoscy trenerzy pukają do drzwi PZPN-u. To uznane nazwiska

04.01.2022 14:30
Cesare Prandelli
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Cezary Kulesza do listy potencjalnych kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski może dodać kolejne dwa nazwiska. Zarówno portal meczyki.pl, jak i sport.pl informowały o uznanych włoskich nazwiskach, które mogłyby objąć biało-czerwonych.

Cezary Kulesza jest nieustannie bombardowany nowymi kandydaturami na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. W ostatnich dniach chęci do objęcia kadry zgłosili m.in. tacy trenerzy jak Andrea Pirlo czy Fabio Cannavaro. Teraz polskie media wspominają o kolejnych dwóch Włochach, którzy chcieliby poprowadzić biało-czerwonych. Wychodzi zatem, że o stanowisko nowego trenera kadry powalczy aż czterech trenerów z Półwyspu Apenińskiego.

O trzecim Włochu informował portal meczyk.pl. Według ich doniesień, chętnym do współpracy z Robertem Lewandowskim i spółka jest Cesare Prandelli. 64-latek nie jest anonimową postacią we Włoszech. Z kadrą "Azzurrich" wywalczył wicemistrzostwo Europy w 2012 roku. Co ciekawe, Prandelli był już raz przymierzany do kadry Polski, było to po zwolnieniu Adama Nawałki, wówczas jednak pracę otrzymał Jerzy Brzęczek.

Włoscy trenerzy zainteresowani pracą z kadrą Polski

Czwarte włoskie nazwisko podał portal sport.pl - padło na Marco Giampaolo. 54-latek ma bogate trenerskie CV. W przeszłości pracował m.in. dla Milanu, Torino, Sampdorii czy Cagliari. Niestety, pomimo szerokiego spectrum klubów, w jakich pracował Włoch, nie może on zaliczyć większości przygód do udanych. Na San Siro pracę stracił już po siedmiu spotkaniach, z kolei w Turynie utrzymał posadę tylko pół roku. Giampaolo, podobnie jak Prandelli, był przymierzany do pracy z kadrą biało-czerwonych w 2018 roku.

Być może Cezary Kulesza zakontraktuje któregoś z Włochów, sam podczas poniedziałkowego programu w "Sport.pl Live" mówił, że nie zamyka się tylko na polskie nazwiska. - Na sto procent nie chcę mówić, że to będzie Polak, bo spływa do mnie wiele nazwisk i propozycji - przyznał. Kwartet włoski wyrasta tym samym na najliczniejszą grupę trenerów z jednego kraju, którzy wyrazili chęć współpracy z PZPN.

RadioZET.pl/Meczyki.pl/Sport.pl