Portugalia rozbiła Luksemburg, hat-trick Cristiano Ronaldo [WIDEO]

12.10.2021 23:03
Cristiano Ronaldo

Portugalia pokonała Luksemburg 5:0 w meczu eliminacji MŚ 2022. Hat-trickiem popisał się Cristiano Ronaldo, który ma już na koncie aż 115 goli w narodowych barwach.

Napastnik Manchesteru United rozpoczął strzelanie już w 8. minucie, kiedy to wykorzystał rzut karny. Pięć minut później podwyższył na 2:0, także celnie strzelając z jedenastu metrów. Hat-tricka skompletował w samej końcówce - w 87. minucie zamienił na bramkę podanie Rubena Nevesa.

Portugalia - Luksemburg: Hat-trick Cristiano Ronaldo - WIDEO

Warto podkreślić, że Cristiano już jakiś czas temu został piłkarzem z największą liczbą goli strzelonych w barwach narodowych na świecie. Teraz tylko śrubuje swój wynik i może się pochwalić aż 115 golami w kadrze.

Portugalia po sześciu rozegranych meczach ma na koncie 16 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy A eliminacji MŚ 2022. Liderem jest Serbia, która wyprzedza mistrzów Europy z 2016 roku o jeden punkt, ale ma też na koncie mecz rozegrany więcej.

W kolejnym spotkaniu - 11 listopada Portugalczycy zagrają z Irlandią.