Zła gra, fatalny wynik. Przegrywamy z Węgrami na Stadionie Narodowym

15.11.2021 22:40
Polska - Węgry na żywo

Reprezentacja Polski po dość słabym meczu na własnym boisko została pokonana przez kadrę Węgier 1:2. Podopieczni Paulo Sousy znacznie skomplikowali sobie sytuację w barażach, w których możemy utracić tzw. rozstawienie.

Początek meczu w wykonaniu  Polaków świadczył o tym, że podopieczni Sousy nie chcieli czekać na to, aż Węgrzy się otworzą, ale sami ruszyli do ataku. Wymienialiśmy sporo podań – zwłaszcza między Puchaczem, Moderem, Klichem i Linettym, szukaliśmy podaniami Matty’ego Casha, zagrywaliśmy do Krzysztofa Piątka, ale akcji naszej kadry było jak na lekarstwo. Niemal bez sytuacji był Karol Świderski, a napastnik Herthy miał jedną – dobrze odegrał mu Kuba Moder.

Węgrzy tworzyli nieliczne sytuacje, ale za każdym razem pod naszą bramką robiło się groźnie. Tak było np. w 22 minucie, gdy Varga dostał piłkę ok. 30 metrów od bramki Szczęsnego, podbiegł wzdłuż linii i dośrodkował. Polski bramkarz wybił na wprost od bramki, ale na nasze szczęście nie było tam żadnego rywala.

Po kilkunastu minutach goście prowadzili już 1:0. Po faulu ok. 35 metrów od bramki Szczęsnego Nagy dośrodkował w pole karne, podbił piłkę Puchacz, a Schafer uderzył między nogami Szczęsnego.

Polska - Węgry. Gol Świderskiego daje nadzieję

Paulo Sousa przed rozpoczęciem drugiej połowy dokonał dwóch zmian. Na boisko wszedł Kamil Jóźwiak (za Matty'ego Casha) i Piotr Zieliński (za Jakuba Modera). Pomocnik Napoli od razu wziął się za rozgrywanie, choć napędzanie naszych ataków przy agresywnej obronie Węgrów było dość ciężkie.

Groźniejsze ataki mieli za to goście. W 51 minucie piłkę stracił Karol Świderski, a Węgrzy ruszyli z atakiem. Schon stał między Puchaczem i Kędziorą, uderzył, ale Szczęsny dobrze interweniował. Po chwili było już 1:1.  Zieliński z rzutu rożnego dorzucił piłkę na Bednarka, a ten nabił Szalaia. Piłka po rykoszecie poleciała w kierunku Świderskiego, który w efektowny sposób pokonał Dibusza.

Polacy zaczęli grać nieco żywiej, choć w dalszym ciągu ataki czy strzały z pola karnego były rzadkością. Ostatecznie nie udało się nam nawet utrzymać remisu. Szybka akcja Węgrów: Szalai do Kissa, Kiss do Gazdaga i zrobiło się 1:2. Pomimo zmian wprowadzonych przez Sousę - w tym m.in. wejścia na boisko Arka Milika - nie udało się już wyrównać.

El. MŚ 2022. Polska może stracić rozstawienie

Wynik meczu z Węgrami stawia nas w trudnej sytuacji. Jesteśmy na ostatnim miejscu drużyn zajmujących drugie miejsca w tabeli wśród zespołów rozstawionych. Wyprzedzić nas może Walia (gra jutro z Belgią) i Turcja (gra jutro z Czarnogórą).