Zamknij

Zbigniew Boniek ostro o zachowaniu Anglików w meczu z Polską: hipokryzja totalna

09.09.2021 13:30
Polska - Anglia. Zbigniew Boniek ostro o zachowaniu Anglików: hipokryzja totalna
fot. Piotr Molecki/East News

Zbigniew Boniek skrytykował zachowanie Anglików podczas meczu z Polską. Były prezes PZPN uważa, że awanturę w przerwie sprowokował Kyle Walker, który nie podał ręki Kamilowi Glikowi. - Najpierw klękają, a potem Walker z pogardą patrzy na Glika. Hipokryzja totalna – nie przebierał w słowach Zbigniew Boniek.

W czasie meczu  Polska - Anglia doszło do awantury między zawodnikami obu drużyn. Gareth Southgate zapowiedział na łamach "Daily Express", że jego drużyna rozpoczęła zbieranie dowodów w tej sprawie.

Tuż przed zejściem do szatni biało-czerwoni mieli rzut wolny. Obrońca Benevento Calcio starł się z jednym z rywali. Polacy nie stworzyli żadnego zagrożenia, a sędzia zakończył pierwszą część spotkania. W tym momencie między zawodnikami obu zespołów doszło do małej awantury, gdzie Glik ruszył na przeciwników, a odciągać musieli go jego koledzy z drużyny.

Po trzech minutach sytuacja uspokoiła się, a 33-latek i Harry Maguire zostali ukarani żółtymi kartkami. Gareth Southgate po meczu Polska - Anglia nie chciał komentować całej sprawy. Zdradził tylko to, że reprezentacja zbiera dowody.

Zobacz także

Zbigniew Boniek o zachowaniu Anglików: hipokryzja totalna

Opinię na temat zachowania Anglików wyraził były prezes PZPN-u Zbigniew Boniek. - Najpierw klękają, a potem Walker z pogardą patrzy na Kamila Glika i nie chce podać mu ręki. Hipokryzja totalna, od tego się zaczęło – stwierdził.

RadioZET.pl/PAP