Butelki, zapalniczki, a nawet iPhone. Tym Albańczycy rzucali w Polaków

13.10.2021 09:23
Polska - Albania. W stronę kadrowiczów poleciały butelki, zapalnicznki i iPhone

Choć zwycięstwo Polaków z meczu z Albanią dało naszej kadrze upragniony awans na drugie miejsce w tabeli grupy I, po spotkaniu eliminacyjnym tematem numer jeden stała się sytuacja, która z piłką nie miała nic wspólnego. Fani obrzucili naszych zawodników butelkami, ale także zapalniczkami. Na murawie odnaleziono także telefon.

Mecz Albanii z Polską został przerwany w 77 minucie tuż po tym, jak Karol Świderski zdobył gola na 1:0. Napastnik Paoku Saloniki cieszył się przed trybuną, w której siedzieli fani gospodarzy. W stronę Polaków poleciały butelki, zapalniczki, ale także iPhone.

- Sędzia się zastanawiał czy przerwać mecz. W naszą stronę poleciały pełne butelki. Było trochę niebezpiecznie, ale wróciliśmy do gry i dokończyliśmy to spotkanie - powiedział Robert Lewandowski w wywiadzie dla TVP.

Spotkanie zostało przerwane na ok. 15 minut. Później obie drużyny weszły na boisko, by je dokończyć, ale nerwowo było do samego końca. Już w trakcie pomeczowego wywiadu Karol Świderski  ponownie został obrzucony przez kiboli.