Zamknij

To tu Polacy zagrają ewentualny finał baraży. Szykuje się wielki powrót

19.01.2022 13:24
Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak
fot. JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Reprezentacja Polski ewentualny finał baraży MŚ 2022 zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie - dowiedział się portal sport.pl. Jeżeli biało-czerwoni w półfinale wygrają z Rosją, właśnie tam zmierzą się z triumfatorem pary Szwecja - Czechy.

Reprezentacja Polski półfinał baraży rozegra na wyjeździe z Rosją. W razie zwycięstwa na Łużnikach finałowe starcie o awans na MŚ w Katarze było zaplanowane na PGE Narodowym w Warszawie.

Jak we wtorkowy wieczór poinformowało "Wprost" Cezary Kulesza miał podjąć decyzję o zmianie miejsca, w którym zagrają polscy piłkarze. Powodem jest rosnąca liczba zakażeń koronawirusem, w wyniku czego szpital tymczasowy w Warszawie wciąż będzie działał.  - Niestety zapotrzebowanie medyczne na przestrzeń łóżkową nie zmalało i Cezary Kulesza musiał podjąć decyzję o zmianie lokalizacji spotkania - podano.

Baraże MŚ: Stadion Śląski zamiast PGE Narodowego

Ostatecznie zapowiadane 29 marca spotkanie Polaków (towarzyskie bądź finał baraży MŚ) zostanie rozegrane na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Jak poinformował serwis sport.pl, ta decyzja została potwierdzona na środowym zebraniu zarządu PZPN. O miano organizatora walczył m.in. Gdańsk.

Mecz barażowy Polski z Rosją odbędzie się w czwartek 24 marca o godzinie 18:00. W razie zwycięstwa ze Sborną zmierzymy się z triumfatorem spotkania Szwecji z Czechami. Mecz odbędzie się 29 marca o godz. 20:45.

RadioZET.pl