Zamknij

Polacy poznali rywali w barażach MŚ 2022. Wielkie szczęście biało-czerwonych

26.11.2021 17:22
Polacy poznali rywala w barażach MŚ 2022
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Polska zagra z Rosją w pierwszym meczu barażowym do MŚ w Katarze 2022. Losowanie par baraży MŚ odbyło się w piątek w Zurychu.

Reprezentacja Polski poznała rywala w barażach MŚ 2022. W czasie piątkowego losowania baraży biało-czerwoni byli losowani z grupy drużyn nierozstawionych. Kadra Paulo Sousy straciła rozstawienie w ostatnim meczu el. MŚ przegrywając z Wegrami 1:2 na PGE Narodowym. W związku z tym półfinałowy mecz barażowy Polacy rozegrają na wyjeździe. W przypadku zwycięstwa Robert Lewandowski i spółka dostaną się do finału baraży MŚ 2022.

Polacy trafili do ścieżki B razem z parą Szwecja - Czechy. W przypadku awansu do finału, to biało-czerwoni będą gospodarzami finału.

Polscy piłkarze zajęli drugie miejsce w grupie I el. MŚ 2022, a awans zagwarantowali sobie Anglicy. Poza nimi wśród europejskich zespołów, które zapewniły sobie udział w katarskim mundialu znaleźli się m.in.: Hiszpanie, Niemcy, Chorwaci, Serbowie, Holendrzy i Szwajcarzy.

Polacy zagrają z Rosją w barażach MŚ 2022

Baraże MŚ 2022 odbędą się w drugiej połowie marca. Półfinały zaplanowano w dniach 24-25 marca. Zwycięzcy półfinałów baraży MŚ zagrają w finałach. Ostateczne spotkania będą mieć miejsce 28 i 29 marca.

Polska - Rosja na żywo odbędzie się 24 lub 25 marca. Relacja z tego meczu zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl