Zamknij

Piłkarskie mistrzostwa świata co dwa lata? Wymowna reakcja kibiców

07.09.2021 20:17
puchar za mistrzostwo świata
fot. AFP/EAST NEWS

Organizacje kibiców z całego świata są przeciwne planowanej przez Międzynarodową Federację Piłkarską (FIFA) reformie, której celem jest przeprowadzanie mundialu co dwa lata. Argumentują, że "zniszczy to równowagę między rozgrywkami".

- Przytłaczająca większość kibiców sprzeciwia się organizacji mistrzostw świata co dwa lata - napisało we wspólnym oświadczeniu około 50 organizacji zrzeszających fanów ze wszystkich sześciu federacji kontynentalnych.

- Taka decyzja grozi zniszczeniem i tak już kruchej równowagi między rozgrywkami lokalnymi, krajowymi, kontynentalnymi i międzynarodowymi w przeładowanym kalendarzu - podkreślili kibice, dodając, że kochają mundial "właśnie dlatego, że jest wydarzeniem wyjątkowym".

Mistrzostwa świata w piłce nożnej co dwa lata?

Debata w tej sprawie rozgorzała na nowo w ostatnich dniach po wypowiedzi dla dziennika "L'Equipe" byłego wieloletniego trenera Arsenalu Arsene'a Wengera, dyrektora ds. rozwoju FIFA, który opowiedział się za organizowaniem każdego roku wielkiej imprezy piłkarskiej, np. na przemian mundialu i mistrzostw Europy.

Innego zdania jest szef Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Aleksander Ceferin. Słoweniec oświadczył, że taki pomysł "rozwodni klejnot futbolu", jakim są mistrzostwa świata.

RadioZET.pl/PAP