Zamknij

Piłkarska Rosja ma nowego partnera. Pomoże Katarowi w organizacji MŚ 2022

10.03.2022 15:43
Putin i Infantino
fot. AP/EAST NEWS

Mijają kolejne dni rosyjskiej inwazji na Ukrainę, a państwo Władimira Putina obejmowane jest coraz to poważniejszymi sankcjami gospodarczymi i sportowymi. Chociaż Rosjanom ciężko jest ocucić się po otrzymanych od Zachodu ekonomicznych ciosach, próbują oni reagować na nakładane na nich ograniczenia. W czwartek minister sportu Rosji poinformował, że jego kraj nawiązał współpracę z Katarem i wspomoże go m.in. w organizacji piłkarskich mistrzostw świata 2022.

Chociaż kilkanaście dni temu Rosja bandycko napadła na Ukrainę, nie wszyscy chcą odciąć się od kraju rządzonego przez Władimira Putina. Rosjanie nie zorganizują mistrzostw świata w siatkówce, nie zagrają w barażach o piłkarski mundial, jednak w czwartek poinformowali, że udało im się nawiązać współpracę z Katarem i pomogą mu m.in. w... organizacji mistrzostw świata 2022.

Takie wieści przekazał portal championat.com. Zdaniem witryny minister sportu Federacji Rosyjskiej Oleg Matytsin spotkał się w czwartek z katarskim ministrem sportu - Salahem bin Ghanim Al-Alim, a strony dyskutowały o "perspektywach rozwoju dwustronnej współpracy sportowej", a także "wymieniały się doświadczeniami i najlepszymi praktykami w zakresie kultury fizycznej i sportu obu państw".

Piłkarska Rosja ma nowego partnera. Pomoże Katarowi w organizacji MŚ 2022

Ponadto, na spotkaniu obie strony miały omówić także "przygotowania do MŚ 2022 w Katarze". Nie wiadomo jednak w jakim kontekście Rosja miałaby pomóc państwu organizującemu mundial.

Przypomnijmy, że FIFA wykluczyła już "Sborną" z walki o grę w mistrzostwach świata, a jedyną deską ratunku dla Rosjan pozostał już tylko Sportowy Sąd Arbitrażowy (CAS), który jest obecnie w trakcie rozpatrywania odwołania od decyzji Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

RadioZET.pl/championat.com