Zamknij

Sousa znowu podpadł. Kadrowicz punktuje Portugalczyka

12.01.2022 19:51
Kamil Piątkowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Paulo Sousa po rozstaniu z reprezentacją Polski jest regularnie krytykowany. Portugalczykowi dostaje się od dziennikarzy, ale też od obecnych kadrowiczów. Kamil Piątkowski w wywiadzie dla portalu "newonce.sport" również wbił szpilę w byłego trenera.

Kamil Piątkowski pod wodzą Paulo Sousy zadebiutował w reprezentacji Polski. Młody defensor swoje pierwsze spotkanie rozegrał w meczu eliminacji do mistrzostw świata z Andorą. Była to dość niespodziewane decyzja Portugalczyka, chociaż trzeba przyznać, że debiutant spisał się w miarę przyzwoicie. 

Później znalazł się w gronie powołanych na mistrzostwa Europy i pokazał się w towarzyskim starciu z Rosją. Na Euro nie rozegrał jednak ani minuty. Mecze ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją obserwował z poziomu trybun.

Piątkowski kwestionuje decyzję Sousy

W wywiadzie udzielonym portalowi "newonce.sport" Piątkowski zdradził, jak ówczesny selekcjoner uargumentował swoją decyzję. - Usłyszałem od trenera Sousy, że nie mam doświadczenia. Ok, jestem młody, grałem tylko w ekstraklasie, ale trzy tygodnie później pojechałem do Salzburga, zagrałem pierwszy mecz z Atletico, przy 35. tyś ludzi. Nie popełniłem błędu, czułem się pewnie - przyznał.

Piątkowski dodał również, że decyzja 51-latka o opuszczeniu biało-czerwonych była dla niego zaskoczeniem, chociaż podkreślił, że ocenę Sousy zostawia dziennikarzom.

RadioZET.pl/Newonce.sport