Zamknij

Paulo Sousa skomentował powołanie Casha. Postawił jeden warunek

22.09.2021 10:45
Paulo Sousa
fot. DAVID RAMOS/AFP/East News

Paulo Sousa wypowiedział się na temat powołania Matt'yego Casha do reprezentacji Polski. Selekcjoner biało-czerwonych w rozmowie z "Interią" nie wykluczył Anglika, ale postawił jeden warunek.

Paulo Sousa razem z reprezentacją Polski wkrótce rozpocznie październikowe zgrupowanie przed kolejnymi meczami eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Przed następną serią spotkań angielskie i polskie media żyły informacjami, które przekazał portal "Daily Mail", przekazując, że Matty Cash jeszcze w tym roku może wystąpić z orzełkiem na piersi. PZPN szybko zareagował na spekulacje, wyjaśniając, że obrońca Aston Villi w ogóle nie jest brany pod uwagę.

O ile Cash chciałby grać dla kadry Sousy, nie ma polskiego paszportu, ale tu lada moment sytuacja może się zmienić. Ojciec piłkarza w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty podkreślił, że wkrótce 24-latek otrzyma polskie obywatelstwo.

Paulo Sousa skomentował pogłoski powołania Matty'ego Casha

- Jesteśmy w trakcie zbierania niezbędnych papierów, aby Matty otrzymał polski paszport. Zaczęliśmy ten proces kilka miesięcy temu, niedługo powinien zostać ukończony. W tej sprawie współpracujemy z polską placówką w Londynie- przyznał Stuart Cash.

Do sprawy Anglika odniósł się Paulo Sousa. Portugalski szkoleniowiec jasno zaznaczył, że dopóki Cash nie otrzyma polskiego obywatelstwa, nie ma co pochylać się nad tą sprawą.

- W tym momencie nie chcę o nim myśleć, bo nie jest polskim zawodnikiem. Kiedy jednak otrzyma paszport, zajmę się tym tematem. Na razie jednak nie ma powodu, aby o nim dyskutować. Dziś ten piłkarz nie jest dostępny. Nie możemy zajmować się spekulacjami - przyznał w rozmowie z "Interią" Sousa.

RadioZET.pl