Zamknij

Paulo Sousa wciąż nie zapłacił odszkodowania. Kulesza: "Może zostać ukarany"

04.01.2022 22:26
Paulo Sousa
fot. Beata Zawadzka/East News

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ujawnił w rozmowie z portalem sport.pl, że chociaż Paulo Sousa rzeczywiście zobowiązał się do zapłaty odszkodowania w wysokości około dwóch milionów złotych na rzecz związku, to Portugalczyk wciąż nie wykonał jeszcze przelewu. - Jeżeli spóźni się dzień czy dwa z wpłaceniem, to będzie musiał zapłacić bardzo dużą, poważną kwotę - wyjawił Kulesza.

Paulo Sousa przestał być selekcjonerem reprezentacji Polski pod koniec grudnia po tym, jak ogłosił prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezaremu Kuleszy chęć odejścia do brazylijskiego Flamengo.

Według medialnych doniesień warunkiem rozwiązaniu kontraktu Portugalczyka było wypłacenie przez niego odszkodowania wynoszącego około dwóch milionów euro. W rozmowie z portalem sport.pl Kulesza ujawnił, że były już selekcjoner biało-czerwonych rzeczywiście zobowiązał się do wypłacenia wyżej podanej kwoty, jednak - wbrew temu, o czym pisano w Brazylii - wciąż tego nie zrobił.

Paulo Sousa wciąż nie zapłacił odszkodowania. Może zostać ukarany

Dodał również, że nie może ujawnić, do kiedy Sousa musi wpłacić pieniądze, jednak wyjawił, że jeśli nie zrobi tego na czas, będzie musiał zapłacić "bardzo dużą, poważną" grzywnę. Wszystko zostało zapisane w umowie.

- Mamy podpisaną z trenerem umowę, która była kilkukrotnie sprawdzana przez naszych prawników. Co najważniejsze, do tej umowy wpisane są także kary. Jeżeli Paulo Sousa spóźni się dzień czy dwa z wpłaceniem pieniędzy, to w umowie są zawarte bardzo duże, poważne kwoty, które będzie musiał zapłacić - zdradził Kulesza.

W PZPN-ie trwają obecnie poszukiwania nowego selekcjonera dla reprezentacji Polski. Prezes związku wyjawił, że jego nazwisko poznamy najpóźniej do 19 stycznia, czyli nieco ponad dwa miesiące przed barażowym meczem do mistrzostw świata z Rosją.

RadioZET.pl/sport.pl