Zamknij

Paulo Sousa spotka się z Cezarym Kuleszą. Wytłumaczy kilka swoich decyzji

08.12.2021 13:47
Paulo Sousa
fot. DAVID RAMOS/AFP/East News

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa we wtorek spotka się z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą - dowiedziało się Radio ZET. Będzie to ich pierwsza rozmowa "twarzą w twarz" po meczu z Węgrami.

Dyrektor biura zarządu PZPN Piotr Szefer powiedział nam, że panowie mają sobie sporo do wyjaśnienia.

- Prezes poprosi selekcjonera o to, żeby delikatnie wytłumaczył kilka swoich decyzji, bo jak wiemy, pojawiły się niejasności - tłumaczył Szefer w rozmowie z reporterem Radia ZET Krzysztofem Wilanowskim.

Jak podkreślił, wizyta wpisuje się w koncepcję bieżącej komunikacji na linii selekcjoner-prezes. - Spotkanie było zaplanowane dużo wcześniej i nie jest to wezwanie na dywanik - wyjaśnia Szefer. - Do tej rozmowy miało dojść zaraz po meczu, ale emocje były zbyt duże. Merytoryczna, rzeczowa dyskusja nie była wtedy możliwa. Podjęliśmy decyzję, że najlepiej będzie przełożyć to spotkanie. Teraz emocje wróciły już do poziomu pozwalającego na spokojną rozmowę - dodał dyrektor biura zarządu PZPN.

Na informacje o tym, co trener - oprócz spotkania z prezesem - będzie robił w Polsce, musimy jeszcze zaczekać - podkreślił.

Reprezentacja Polski w barażach MŚ 2022

Reprezentacja Polski przegrała ostatni mecz z Węgrami 1:2, przez co nie została rozstawiona w losowaniu baraży eliminacji do mistrzostw świata 2022 w Katarze. W składzie biało-czerwonych na ten mecz zabrakło kilku kluczowych graczy, m.in. Roberta Lewandowskiego.

W losowaniu biało-czerwoni mieli jednak sporo szczęścia i uniknęli starcia z Włochami czy Portugalczykami. W pierwszym spotkaniu barażowym zagrają z Rosją, jeśli wygrają, ich kolejnym rywalem będą Szwedzi lub Czesi.