Zamknij

Sousa niechciany w Brazylii. Kibice Flamengo są wściekli

Hubert Majewski
27.12.2021 15:28
Sousa niechciany w Brazylii. Kibice Flamengo są wściekli
fot. East News

Paulo Sousa jeszcze nie został ogłoszony nowym trenerem Flamengo Rio de Janeiro, a już zdołał rozwścieczyć sympatyków brazylijskiego klubu. Fani krytykują władze za pomysł sprowadzenia Portugalczyka, nazywając jego zatrudnienie "żartem". "Żadna szatnia za nim nie tęskni" - piszą kibice Flamengo. 

Paulo Sousa swoją nieodpowiedzialnością rozzłościł opinię publiczną w Polsce. Portugalczyk chce porzucić stanowisko trenera reprezentacji Polski na rzecz Flamengo Rio de Janeiro. Krytyka 51-latka w polskich mediach jest w większości zrozumiała, jednak nieco bardziej może dziwić ostra reakcja kibiców brazylijskiego klubu, którzy bez skrupułów podsumowali Sousę.

Pod ostatnim postem w mediach społecznościowych klubu z Rio De Janeiro - w żaden sposób niezwiązanego z ewentualnym przyjściem Portugalczyka - wysypała się lawina krytycznych komentarzy. "Żadna szatnia, którą dowodził, za nim nie tęskni", "Paulo Sousa? Nie k****", "Amator", "Żartujecie sobie z jego zatrudnieniem?" - to tylko kilka opinii fanów, którzy nie są pozytywnie nastawieni na przyjście nowego trenera.

Sousa krytykowany w Brazylii

Swoją opinię na ten temat wyraził również jeden z czołowych dziennikarzy w Brazylii, który na łamach RM Prado krytycznie podsumował całą karierę selekcjonera biało-czerwonych. - Mam nadzieję, że to blef, bo Paulo to żart. Szanse, że wypali oceniam na 10% - zakończył.

W Brazylii pojawiły się również komentarzy nawołujące do zatrudnienia innego szkoleniowca, Jorge Jesusa. Na przeszkodzie miały jednak stanąć kwestie finansowe.

RadioZET.pl/RM Prado