Zamknij

Sousa rozpoczął pracę we Flamengo. Wypowiedział się też nt. polskiej kadry

10.01.2022 19:31
Paulo Sousa rozpoczął pracę we Flamengo.
fot. VINCENZO PINTO/AFP/East News

Paulo Sousa rozpoczął pracę z Flamengo Rio de Janeiro. Szkoleniowiec w poniedziałek został zaprezentowany kibicom drużyny oraz poprowadził trening. Przy okazji wypowiedział się nt. powodów odejścia z polskiej kadry.

Sousa podczas konferencji prasowej we Flamengo otrzymał od władz klubu koszulkę z numerem 12 oraz kartę członka klubu. Portugalczyk w znany polskim kibicom sposób zwrócił się do prezesa drużyny i w uprzejmy sposób mu podziękował. -Dla mnie i całego mojego sztabu okazja do pracy we Flamengo to wyjątkowa sytuacja, nie zawsze możliwa w życiu trenera, aby reprezentować tak wielki klub (...) Chciałbym kierować zespołem we współpracy z kibicami - powiedział Sousa podczas konferencji prasowej.

Były selekcjoner podkreślił, że opuścił reprezentację Polski z powodu "wielkości Flamengo" oraz możliwości "zdobywania trofeów" z tym klubem. - Liczę na możliwość zapisania się w historii Flamengo. Takiej okazji nie mogłem zaprzepaścić - dodał Portugalczyk.

Przed konferencją prasową Sousa poprowadził pierwszy trening z piłkarzami Flamengo. -Pierwsze wrażenie jest takie, że skład jest na wysokim poziomie. To jedna z najlepszych drużyn w Ameryce Południowej. Możemy się znacznie poprawić z zawodnikami, których już tu mamy – podkreślił Sousa.

Paulo Sousa rozwiązał kontakt 

Paulo Sousa pod koniec grudnia rozwiązał kontrakt z reprezentacją Polski. - Te krytyczne reakcje w Polsce uważam za normalne, ale nie można mi zarzucać braku powagi i uczciwości, a także szacunku, jaki okazywałem innym od początku do ostatniego dnia. Dałem z siebie wszystko, abyśmy mogli osiągnęli najlepsze wyniki - stwierdził portugalski szkoleniowiec po podpisaniu kontraktu z Flamengo.

RadioZET.pl/PAP