Zamknij

Paulo Sousa zmienia zwyczaj kadry przed końcem eliminacji. Ważny ruch trenera

25.10.2021 20:31
Paulo Sousa przeniesie zgrupowanie reprezentacji z Polski do Hiszpanii
fot. AP/Associated Press/East News

Reprezentacja Polski wyleci do Hiszpanii, by przygotować się do listopadowych meczów z Andorą i Węgrami. Zgrupowanie nie odbędzie się w Polsce – wynika z informacji podanych przez TVP Sport.

Paulo Sousa i jego sztab najprawdopodobniej zorganizuje najbliższe zgrupowanie w Hiszpanii. To nowy kierunek, ale nie tak zaskakujący, biorąc pod uwagę, że najpierw Polaków czeka starcie z  Andorą, a ta graniczy z Hiszpanią – poinformowało TVP Sport.

El. MŚ 2022. Jakie są szanse Polaków na awans? 

12 listopada Polacy zagrają na wyjeździe z Andorą. Tego samego dnia Anglicy podejmą na własnym boisku naszych rywali o miejsce w barażach – kadrę Albanii. Jeśli Anglia wygra swój mecz, Polacy będą mieli pewne 2. miejsce w grupie I.

El. MŚ 2022: TABELA polskiej grupy i WYNIKI. Na którym miejscu Polacy?

Jak wyliczają statystycy, Polska ma niemal 90 procent szans na rozstawienie. Na ten moment wśród potencjalnych rywali biało-czerwonych znajdują się: Austria, Norwegia, Rumunia, Czechy i Walia. 

Baraże MŚ 2022 - zasady. Kto z kim zagra?

Bezpośredni awans do MŚ 2022 wywalczą zwycięzcy grup eliminacyjnych. Zespoły z drugich miejsc - w tym być może i nasza kadra - trafią do baraży. Dołączą do nich dwaj zwycięzcy grup Ligi Narodów, którzy nie wywalczyli awansu na mundial przez eliminacje. Te 12 drużyn zostanie podzielonych na 3 ścieżki awansu. W każdej z nich rozegrane zostaną półfinały i finał. Awans wywalczą trzej triumfatorzy mini-turniejów.