Zamknij

PZPN wydał pilny komunikat ws. selekcjonera reprezentacji Polski

19.01.2022 16:02
PZPN wydał pilny komunikat ws. selekcjonera reprezentacji Polski
fot. Jakub Kaminski/East News

Polski Związek Piłki Nożnej po posiedzeniu Zarządu wydał pilny komunikat ws. wyboru selekcjonera reprezentacji Polski. Wynika z niego, że prezes Cezary Kulesza wciąż nie podjął decyzji, kto zajmie miejsce Paulo Sousy.

Zarząd PZPN pod przewodnictwem prezesa Cezarego Kuleszy spotkał się w siedzibie federacji, by omówić postępy przy wyborze selekcjonera reprezentacji Polski. W mediach pojawiały się głosy, że być może dziś (w środę 19 stycznia) poznamy nazwisko nowego trenera, który poprowadzi naszą kadrę w barażach o wyjazd na mistrzostwa świata w Katarze. W marcu biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Rosją, a w przypadku zwycięstwa w Chorzowie podejmą Szwecję albo Czechy. Wszystko wskazuje jednak na to, że będziemy musieli jeszcze poczekać na decyzję.

Onet.pl poinformował, że Adam Nawałka jest najpoważniejszym kandydatem, ale w dalszym ciągu jest tylko opcją rezerwową dla szefa piłkarskiej centrali w Polsce. Ten chciałby zatrudnić kogoś na dłużej, a w grze mają być pozostający bez pracy Michał Probierz oraz zwolniony ostatnio z Genoi legendarny napastnik Milanu i reprezentacji Ukrainy, a później szkoleniowiec drużyny narodowej tego kraju Andrij Szewczenko. Kulesza ma się wahać właśnie między tymi trzema nazwiskami.

Komunikat PZPN ws. selekcjonera

Chociaż wciąż nie znamy decyzji, po posiedzeniu Zarządu PZPN wydał pilny komunikat. Dowiadujemy się z niego jedynie, że selekcjoner nie został wybrany, a do czasu ogłoszenia wyboru żadne komentarze nie będą udzielane.

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że podczas posiedzenia Zarządu 19 stycznia 2022 roku, Prezes Cezary Kulesza przedstawił aktualną sytuację związaną z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes poinformował Członków Zarządu, że trwają negocjacje z kandydatami na trenera. Przez wzgląd na ich pomyślny przebieg oraz spokój niezbędny dla najlepszej decyzji, PZPN nie będzie udzielał więcej informacji w tym temacie do czasu jej podjęcia" - napisano w komunikacie.

Dokonano za to wyboru selekcjonerów drużyn młodzieżowych. Reprezentację Polski do lat 16 poprowadzi Marcin Włodarski, a z kadrą U-19 pracował będzie Marcin Brosz.

RadioZET.pl