Zamknij

PZPN nie kontaktował się z Michniewiczem. Piekarski: nikt do mnie nie dzwonił

04.01.2022 10:23
PZPN nie kontaktował się z Michniewiczem. Piekarski: nikt do mnie nie dzwonił
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

- Prezes Kulesza nie kontaktował się ze mną – powiedział Mariusz Piekarski, agent Czesława Michniewicza, w rozmowie z TVPSport.pl. To odpowiedź na doniesienia dziennikarzy rosyjskiego Match TV, którzy w byłym trenerze Legii widzieli następcę Paulo Sousy.

Match TV w niedzielę poinformował, że  Czesław Michniewicz najprawdopodobniej zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski. „Na liście kandydatów na to stanowisko znajduje się również Adam Nawałka. To Michniewicz najprawdopodobniej zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski – mówi Match TV źródło zbliżone do PZPN” – czytamy na rosyjskim portalu.

– Nie wiem, dlaczego tak napisały media w Rosji – tak Mariusz Piekarski odpowiedział na te pogłoski. Agent Czesława Michniewicza dodał w rozmowie z TVPSport.pl, że być może chodzi o to, że Rosjanie widzą w trenerze przyszłego selekcjonera. - Trudno mi się do tego w jakikolwiek sposób odnieść. Dziennikarze dużo piszą, często sami dodają nam pracy, bo później musimy wiele rzeczy prostować. Prezes Kulesza nie kontaktował się ze mną. Dał sobie czas i bodajże 19 stycznia mamy poznać nazwisko nowego selekcjonera – powiedział Piekarski.

"Pojawiły się zapytania z rosyjskich klubów"

Piekarski poinformował, że sytuację Michniewicza monitoruje kilka klubów z Rosji. – Pojawiały się niedawno zapytania z dwóch rosyjskich klubów, ale żadne decyzje jeszcze nie zostały podjęte. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Rosja zaczyna pracować po swoich świętach, czyli po 8 stycznia. Trener jest znany na tamtejszym rynku. Nie chcę przesądzać, kiedy dostanie pracę. Prowadziłem pierwsze rozmowy i zobaczymy, co z nich wyjdzie – skomentował.

Agent trenera zapowiedział, że Michniewicz najprawdopodobniej skorzysta z zagranicznej oferty. – Trudno z góry odrzucać Ekstraklasę, ale w tym momencie zostały przeprowadzone praktycznie wszystkie zmiany w klubach. Nie myślimy o polskim kierunku. Skupiamy się na ligach zagranicznych, choć też niczego nie wykluczamy – zakończył Piekarski.

RadioZET.pl/TVPSport.pl/PAB