Zamknij

Oszacowano szanse Polaków na udział w MŚ 2022. Nie wygląda to dobrze

08.09.2021 09:34
Reprezentacja Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Zajmujący się statystyką portal "Gracenote" wyliczył, jakie szanse na awans na mistrzostwa świata ma reprezentacja Polski przed meczem przeciwko Anglii w rewanżowej, piątej kolejce. Według obliczeń Polacy zachowują bardzo duże szanse na udział w barażach, jednak zdecydowanie mniejsze, jeśli chodzi o ostateczny awans na mundial w Katarze. Liczby te mogą martwić.

  1. Oszacowano szanse Polaków na udział w MŚ 2022. Nie wygląda to dobrze
  2. Gracenote: Kto najpewniej awansuje na mistrzostwa świata 2022?
  3. Polska - Anglia na żywo: Kiedy, gdzie i o której godzinie el. MŚ 2022? Relacja live i wynik online meczu

Reprezentacja Polski rozegrała do tej pory pięć meczów w eliminacjach mistrzostw świata 2022 i uzbierała w nich 10 punktów - trzy razy wygrała, raz remisowała i raz przegrała. Z takim dorobkiem Polacy zajmują drugie miejsce w tabeli grupy I.

W zestawieniu prowadzą natomiast niepokonani Anglicy, którzy zwyciężyli wszystkie swoje dotychczasowe mecze. Nic więc dziwnego, że według statystyków portalu "Gracenote", to właśnie "Synowie Albionu" mają spośród drużyn grupy I największe szanse na zajęcie pierwszego miejsca i, co za tym idzie, awans na MŚ 2022.

Oszacowano szanse Polaków na udział w MŚ 2022. Nie wygląda to dobrze

Podczas gdy Anglia ma aż 97 procent szans na wygranie grupy i 98 procent szans, że zagrają w Katarze, Polakom przyznaje się jedynie trzy procent szans na triumf w swoim zestawieniu i tylko 19 procent szans na udział w mistrzostwach świata.

Znacznie lepiej stoją szanse biało-czerwonych na udział w barażach - tutaj wynoszą one aż 74 procent.

Gracenote: Kto najpewniej awansuje na mistrzostwa świata 2022?

Warto dodać, że z Europy na mundial poleci trzynaście reprezentacji. Według "Gracenote" na 99 procent zobaczymy na nim Duńczyków, na 98 procent wspomnianych Anglików i na 96 procent Belgów. Bardzo prawdopodobne, że wybiorą się na niego także Francuzi (91 procent), Portugalczycy (86 procent) i Niemcy (84 procent).

Co musi się zatem stać, by Polacy mogli jeszcze zagrozić Anglikom i wykorzystać swoje wyliczone przez statystyków trzy procent szans na zwycięstwo w grupie I? Podopieczni Paulo Sousy tracą do swoich rywali obecnie pięć punktów. Musieliby więc zatem nie tylko pokonać "Synów Albionu" w najbliższym meczu, ale również liczyć na ich potknięcie, w którymś z kolejnych ich spotkań.

Polska - Anglia na żywo: Kiedy, gdzie i o której godzinie el. MŚ 2022? Relacja live i wynik online meczu

Mecz Polska - Anglia w piątej, rewanżowej kolejce eliminacji mistrzostw świata 2022 odbędzie się w środę, 8 września, o godz. 20:45 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Relacja live i wynik online meczu Polska - Anglia na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Gracenote