Zamknij

Opaska kapitańska Ronaldo trafiła na aukcję. CR7 cisnął nią wściekły o ziemię

30.03.2021 16:02
Cristiano Ronaldo
fot. PAP/EPA

Opaska kapitańska Cristiano Ronaldo, którą słynny piłkarz cisnął o ziemię wściekły na decyzję sędziego w meczu Serbia - Portugalia w eliminacjach do mistrzostw świata 2022 w Katarze została wystawiona na aukcję. Popularny CR7 zachował się tak po tym, jak sędzia nie uznał mu bramki, która, wedle powtórek, powinna zostać uznana.

  • Opaska kapitańska Cristiano Ronaldo, którą słynny piłkarz cisnął o ziemię wściekły na decyzję sędziego trafiła na aukcję w Serbii
  • Portugalczyk uczynił ten gest w meczu Serbia - Portuglia w eliminacjach do mistrzostw świata 2022 w Katarze
  • Zrobił to po tym, jak sędzia nie uznał jego gola, który, wedle powtórek, powinien zostać uznany

Opaska kapitańska, którą Cristiano Ronaldo cisnął o ziemię w geście frustracji podczas meczu eliminacji do mistrzostw świata 2022 w Belgradzie, została wystawiona na aukcję. Słynny portugalski piłkarz zdenerwował się po tym, jak nie uznano mu bramki.

W sobotę Portugalia zremisowała z Serbią 2:2, choć w końcówce Ronaldo strzelił gola, który prawdopodobnie dałby gościom zwycięstwo. Piłka przekroczyła linię bramki, zanim wybił ją jeden z obrońców, jednak sędziom to umknęło i trafienie nie zostało uznane. Nie było możliwości skorzystania z pomocy asystenta VAR.

Opaska Cristiano Ronaldo, którą cisnął o ziemię trafiła na aukcję

Właśnie wtedy 36-letni Ronaldo zdjął niebieską opaskę z ręki i rzucił nią o ziemię - za co zresztą spotkała go w ojczyźnie krytyka - po czym opuścił boisko jeszcze przed ostatnim gwizdkiem arbitra.

Po zakończeniu spotkania jeden z pracowników stadionu podniósł opaskę i przekazał charytatywnej organizacji. Przedmiot trafił we wtorek na trzydniową aukcję internetową. Dochód z jego sprzedaży ma zostać przeznaczony na sfinansowanie operacji półrocznego chłopca cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.

W grupie A eliminacji przyszłorocznego mundialu prowadzi Serbia z czterema punktami. Portugalia ma tyle samo, ale minimalnie gorszy bilans goli. Trzeci jest Luksemburg - 3 pkt, a Azerbejdżan i Irlandia pozostają z zerowym dorobkiem.

We wtorkowy wieczór Portugalia zagra na wyjeździe z Luksemburgiem, a Azerbejdżan podejmie Serbię.

RadioZET.pl/PAP