Zamknij

Ogromne emocje przed końcowym gwizdkiem. Tak selekcjoner "żył meczem"

30.03.2022 12:56
Ogromne emocje przed koncowym gwizdkiem Tak selekcjoner ZYL meczem  WIDEO
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Czesław Michniewicz od wielu lat jest znany z powiedzenia "2:0 to niebezpieczny wynik", a jego reakcja pod koniec meczu ze Szwedami potwierdziła jego prawdziwość. TVP Sport pokazało nagranie, na którym widać, jak selekcjoner reagował przy linii na wydarzenia boiskowe przy dwubramkowym prowadzeniu.

Powiedzenie Czesława Michniewicza, które powstało podczas jego pracy w Pogoni Szczecin, pozostało aktualne. Selekcjoner po spotkaniu ze Szwecją przyznał, że pomimo prowadzenia mecz był dla niego bardzo wymagający. - Było bardzo dużo emocji, ranga spotkania, otoczka i to, że osiągnęliśmy cel, udzieliły mi się i się wzruszyłem. To nie był tylko mój mecz kontra Szwecja. To cała Polska chciała to spotkanie wygrać. Napięcie rozkładało się na 38 milionów Polaków - podkreślił.

Napięcie, o którym powiedział selekcjoner, widać było też po nim samym. TVP Sport pokazało nagranie, na którym widać, jak reagował na wydarzenia z boiska.

Czesław Michniewicz: mam olbrzymią satysfakcję, że wszystko się udało

Po wszystkim selekcjoner wyjaśnił, dlaczego w taki sposób zareagował na wynik. - To był wyjątkowy moment. Całe moje życie przeleciało mi przed oczami. Pomyślałem, że jestem w miejscu, kiedy cała Polska czeka na sukces i my go osiągnęliśmy. Bardzo dziękuję osobie, bez której by mnie tu nie było - prezesowi PZPN Czarkowi Kuleszy. Poszedł pod prąd, zaufał mi, dał mi szansę. Nie wiem, co będzie dalej, ale mam olbrzymią satysfakcję, że wszystko się udało - podkreślił.

RadioZET.pl/PAP