Zamknij

Wiemy, kiedy Cezary Kulesza zaprezentuje nowego trenera kadry. PZPN podał datę

28.01.2022 15:46
Nowy selekcjoner kadry już w poniedziałek. PZPN podał datę konferencji
fot. Jakub Kaminski/East News

PZPN poinformował, że konferencja, na której zostanie podane nazwisko nowego trenera, odbędzie się w poniedziałek 31 stycznia o godz. 13:30.

Prezes Cezary Kulesza zaprezentuje nowego trenera reprezentacji na PGE Narodowym. Poszukiwania selekcjonera trwały przez ponad miesiąc. Przypomnijmy, że w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Paulo Sousa poprosił Cezarego Kuleszę o rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron. Prezes PZPN  odmówił, podkreślając, że zachowanie trenera jest skrajnie nieodpowiedzialne.

Portugalczyk ostatecznie odszedł z kadry, a PZPN zażądał od niego wysokiego odszkodowania. Prezes Kulesza przez miesiąc szukał nowego szkoleniowca, który w obecnej, bardzo trudnej sytuacji, będzie chciał poprowadzić naszą kadrę. Reprezentację czeka bowiem mecz barażowy z Rosją, który zadecyduje o dalszych losach reprezentacji i ewentualnym awansie na mistrzostwa świata w Katarze.

Na początek baraże

Pierwsze mecze, w których nowy trener poprowadzi reprezentację to półfinał baraży oraz finał, o ile uda nam się wygrać pierwsze spotkanie, lub mecz towarzyski, jeśli je przegramy.

Baraże MŚ 2022 zaplanowano na drugą połowę marca. Półfinałowy mecz Polski z Rosją odbędzie się 24 marca o godz. 18 na stadionie Łużniki w Moskwie. Jeśli wygramy mecz ze Sborną, w finale zagramy ze zwycięzcą spotkania Szwecja - Czechy. Mecz odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 

RadioZET.pl/PAB

RadioZET.pl/PAB