Zamknij

Nowe informacje ws. Paulo Sousy. Cezary Kulesza udzielił wywiadu TVP Sport

28.12.2021 10:15
Kulesza i Sousa
fot. Twitter/Cezary Kulesza

Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, zabrał głos w sprawie odejścia z reprezentacji Polski selekcjonera Paulo Sousy. - Dla mnie to nie jest człowiek do końca poważny. Wrócimy do rozmowy o kontrakcie za jeden-dwa dni - powiedział w poniedziałek Kulesza w rozmowie z TVP Sport.

- Od wczoraj nic się nie zmieniło. Paulo Sousa w niedzielę zadzwonił do mnie i poinformował, że chciałby rozwiązać obowiązujący kontrakt. Odmówiłem. Powiedziałem, że stawia nas w trudnej sytuacji przed barażami. Dalsza rozmowa przebiegała w ten sposób, że trener poprosił, żeby poczekać dzień - dwa, niech każdy z nas zastanowi się nad tym tematem i wrócimy do rozmowy - powiedział Cezary Kulesza w łączeniu telefonicznym ze "Sportowym wieczorem" na antenie TVP Sport.

Póki co stanowisko prezesa i całego Polskiego Związku Piłki Nożnej się nie zmienia. Dopóki obie strony nie wypracują porozumienia w sprawie odejścia, kontrakt nadal obowiązuje, a Paulo Sousa pozostaje selekcjonerem reprezentacji Polski.

Nowe informacje ws. Paulo Sousy. Cezary Kulesza udzielił wywiadu TVP Sport

- Myślę, że to jest poważny człowiek... Chociaż może nie do końca. Z tego, co wiem, nie rozmawiał z piłkarzami. Chciał rozmawiać tylko ze mną. Domyślałem się już wtedy, o co chodzi. Nie powiedział mi jednak, z jakim klubem jest dogadany, tylko, że jest to jeden z najlepszych klubów na świecie - dodał Kulesza.

Na razie PZPN nie szuka następcy Portugalczyka, przynajmniej nie oficjalnie. - Nie mogę złamać przepisów. Będę mógł rozmawiać z innymi kandydatami dopiero wtedy, gdy rozwiązany zostanie kontrakt. W środę będziemy dyskutować nad tą sytuacją z zarządem PZPN - zapowiedział 59-latek.

RadioZET.pl/TVP Sport