Zamknij

Nocne spotkanie Kuleszy z Nawałką. Powrót do kadry coraz bliżej

14.01.2022 07:47
Adam Nawałka
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/EAST NEWS

Adam Nawałka w nocy z czwartku na piątek spotkał z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezarym Kuleszą. Panowie rozmawiali o powrocie 64-letniego trenera na ławkę reprezentacji Polski. Oficjalne potwierdzenie ponownego zatrudnienia Nawałki w PZPN może być kwestią dni, a nawet godzin.

Trener, który prowadził biało-czerwonych w latach 2013-2018, w czwartek wieczorem wrócił z wakacji, które spędzał na Malediwach. Prosto z lotniska udał się na spotkanie z Kuleszą. Panowie mieli rozmawiać w hotelu Regent.

Piszczek w sztabie Adama Nawałki?

- Rozmawiano między innymi o kształcie sztabu szkoleniowego. Nawałka chciałby mieć przy sobie swoich najważniejszych ludzi - zwłaszcza przed spotkaniem z Rosją, gdzie nie ma czasu na eksperymenty - ale jest otwarty na nowych asystentów, choćby Łukasza Piszczka - czytamy w tekście Tomasza Włodarczyka na portalu meczyki.pl. Informację o spotkaniu Kuleszy z Nawałką potwierdził też Mateusz Borek.

Wcześniej jeden z założycieli Kanału Sportowego informował, że decyzja odnośnie następcy Paulo Sousy zapadnie do piątku. Wszystko wskazuje więc na to, że wybór padnie na Nawałkę. Sam 64-latek kilkanaście dni temu był bardzo otwarty na powrót do kadry. - Reprezentacji nigdy nie odmówię - przekonywał.

Nawałka coraz bliżej reprezentacji Polski

Jeśli informacje się potwierdzą, Nawałka podejmie pracę z reprezentacją Polski po 3,5-rocznej przerwie. Poprzednio prowadził biało-czerwonych w latach 2013-2018. W 2016 roku zanotował najlepszy występ na turnieju finałowym w XXI wieku, docierając do ćwierćfinału Euro 2016 we Francji, gdzie jego drużyna dopiero w rzutach karnych uległa późniejszemu triumfatorowi całej imprezy, Portugalii.

Za Nawałką przemawia przede wszystkim doświadczenie i znajomość piłkarzy. Jest to o tyle ważne, że selekcjoner nie będzie mieć wiele czasu na przygotowania do najważniejszych spotkań tego roku - baraży o awans do mistrzostw świata w Katarze. Polska już 24 marca zagra na wyjeździe z Rosją. Jeśli wygra, jej kolejnym rywalem będzie zwycięzca spotkania Czechy - Szwecja.

RadioZET.pl/meczyki.pl/Twitter