Zamknij

Niespodziewany gość na zgrupowaniu kadry. Guardiola spotkał się z Lewandowskim

10.11.2021 20:42
Lewandowski i Guardiola
fot. Twitter/Łączy nas piłka/screen

Do niespodziewanego spotkania doszło dziś podczas treningu na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Jeden z najlepszych trenerów świata, Pep Guardiola, odwiedził swojego byłego podopiecznego, kapitana naszej kadry - Roberta Lewandowskiego. Jak do tego w ogóle doszło? Rąbka tajemnicy uchylił w rozmowie z TVP Sport rzecznik prasowy i team menadżer biało-czerwonych, Jakub Kwiatkowski.

Reprezentacja Polski przygotowuje się do kolejnego meczu w ramach eliminacji mistrzostw świata 2022. Już w ten piątek, 12 listopada, zmierzy się na wyjeździe z  Andorą.

Z przyczyn logistycznych sztab kadry zaplanował, że przedmeczowe zgrupowanie odbędzie się wyjątkowo w Gironie, a nie Warszawie. To właśnie tam obecnie przebywają reprezentanci Polski.

Niespodziewany gość na zgrupowaniu. Guardiola spotkał się z Lewandowskim

W środę w ośrodku treningowym biało-czerwonych pojawił się jednak niespodziewany gość - Pep Guardiola. Menedżer Manchesteru City zawitał na zgrupowanie, by uciąć sobie krótką pogawędkę ze swoim byłym podopiecznym - Robertem Lewandowskim. Zdjęcie uwieczniające ten moment opublikował w swoich mediach społecznościowych profil "Łączy nas piłka".

Jak w ogóle doszło do tego zaskakującego spotkania? Rąbka tajemnicy uchylił w tej sprawie rzecznik prasowy i team menadżer reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski. W rozmowie z TVP Sport przyznał on, że cała sytuacja nie była przez nikogo zaplanowana.

Dlaczego Guardiola spotkał się z Lewandowskim? O czym rozmawiali?

- To był czysty przypadek, nikt tego nie wiedział. Panowie na siebie po prostu "wpadli", Robert był szczerze zaskoczony. Pep Guardiola mniej, bo wiedział, że reprezentacja tutaj trenuje. Jego brat pracuje w Gironie, która zaczęła trening pod koniec naszych zajęć - oznajmił rzecznik kadry.

Jak dodał, Guardiola zamienił z "Lewym" "parę słów", ale nie chciał zdradzać, o czym. - Rano nikt nie myślał, że może mieć to miejsce - podsumował.

Andora - Polska na żywo: Relacja live i wynik online meczu

Mecz Andora - Polska w ramach dziewiątej kolejki eliminacji mistrzostw świata 2022 odbędzie się w piątek, 12 listopada, o godzinie 20:45, na Estadio Nacional w Andorra la Vella. Relacja live i wynik online meczu Andora - Polska na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP Sport