Niemcy sensacyjnie przegrali z Macedonią. Szok w meczu el. MŚ 2022

31.03.2021 23:31
reprezentacja Niemiec

Reprezentacja Niemiec w meczu 3. kolejki eliminacji MŚ 2022 sensacyjnie przegrała u siebie z Macedonią Północną 1:2, przez co spadła na trzecie miejsce w tabeli swojej grupy.

Niemcy przerwali tym samym swoją niesamowitą passę 35 meczów z rzędu bez porażki w eliminacjach mistrzostw świata.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Marca-Andre ter Stegena pokonał Goran Pandev. Niemcy zdołali doprowadzić do wyrównania w 63. minucie, gdy do siatki po strzale z rzutu karnego trafił Ilkay Gundogan.

El. MŚ 2022 Niemcy sensacyjnie przegrali z Macedonią

Gola na wagę zwycięstwa Macedonia Północna zdobyła w 85. minucie. Dzięki tej wygranej wyprzedziła Niemców w tabeli i wskoczyła na 2. miejsce. Liderem jest Armenia, która wygrała wszystkie trzy mecze.

Był to ostatni mecz Niemiec w el. MŚ 2022 pod wodzą Joachima Lowa. Trener zapowiedział już rezygnację ze stanowiska po Euro 2021.