Zamknij

Nie tylko Adam Nawałka. Szykują się kolejne powroty do kadry

16.01.2022 12:55
Adam Nawałka
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Adam Nawałka na dniach może zostać ogłoszony nowym trenerem reprezentacji Polski. Wraz z 64-letnim szkoleniowcem do kadry ma wrócić także jego sztab, z którym pracował w ekipie biało-czerwonych w latach 2013-2018.

- Słyszę, że sztab Adama Nawałki jest już w blokach. Zaufani selekcjonera: Bogdan Zając, Jarosław Tkocz, Bartek Spałek, Remigiusz Rzepka, ale nie tylko. Team managerem ma być Jakub Kwiatkowski. Realne jest dołączenie do sztabu Łukasza Piszczka, może Marcina Brosza - przekazał na Twitterze Sebastian Staszewski, dziennikarz Interii.

Nawałka od kilku dni pozostaje głównym kandydatem do zajęcia miejsca po Paulo Sousie. Za byłym trenerem m.in. Górnika Zabrze i Lecha Poznań przemawia duże doświadczenie i znajomość piłkarzy. Z jego zatrudnienia zadowoleni byliby też liderzy kadry - z Robertem Lewandowskim i Kamilem Glikiem na czele.

Marcel Koller rywalem Adama Nawałki

Oprócz Nawałki w kontekście podjęcia pracy w PZPN sporo ostatnio mówiło się też o Marcelu Kollerze. Szwajcar ma za sobą długą przygodę w roli trenera reprezentacji Austrii, z którą pracował przez sześć lat. Ponadto prowadził m.in. FC Koeln, VfL Bochum i FC Basel.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej decyzję w sprawie nowego selekcjonera ma podjąć najpóźniej 19 stycznia, gdy odbędzie się posiedzenie zarządu.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski już 24 marca rozegra barażowe spotkanie o awans do mistrzostw świata w Katarze. Rywalem biało-czerwonych będzie Rosja. Jeśli wygramy, w kolejnym spotkaniu zagramy ze zwycięzcą starcia Szwecja - Czechy.

RadioZET.pl/Twitter