Zamknij

Nawałka rozpoczyna pracę w kadrze. Ustalane są szczegóły kontraktu

14.01.2022 13:39
Adam Nawałka
fot. Foto Olimpik/REPORTER/'EAST NEWS

Adam Nawałka niebawem ma zostać ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Podczas gdy ustalane są ostatnie szczegóły jego kontraktu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, rozpoczął przygotowania do barażowych meczów el. MŚ 2022.

Nawałka w nocy z czwartku na piątek spotkał się z prezesem PZPN, Cezarym Kuleszą. Panowie rozmawiali m.in. nad kształtem sztabu szkoleniowego. Niewykluczone, że 64-letni trener włączy do niego Łukasza Piszczka. To zresztą jest jedno z pierwszych zadań, jakie postawił przed sobą selekcjoner - skompletowanie sztabu i przygotowywanie taktyki na starcie z Rosją.

Czasu jest niewiele, bo pierwsze spotkanie barażowe biało-czerwoni rozegrają już 24 marca. Rywalem Roberta Lewandowskiego i spółki będzie wspomniana Rosja. Jeśli uda się wygrać, w kolejnym spotkaniu kadra zmierzy się ze zwycięzcą meczu Szwecja - Czechy.

Kontrakt Adama Nawałki z PZPN

Jeśli chodzi o kontrakt Nawałki z PZPN, wciąż ustalana jest jego długość. Nie wiemy, czy selekcjoner nastawia się na pracę tylko do mistrzostw świata, kolejnej Ligi Narodów czy aż do Euro 2024.

Jeśli informacje się potwierdzą, Nawałka podejmie pracę z reprezentacją Polski po 3,5-rocznej przerwie. Poprzednio prowadził biało-czerwonych w latach 2013-2018. W 2016 roku zanotował najlepszy występ na turnieju finałowym w XXI wieku, docierając do ćwierćfinału Euro 2016 we Francji, gdzie jego drużyna dopiero w rzutach karnych uległa późniejszemu triumfatorowi całej imprezy, Portugalii.

RadioZET.pl