Zamknij

Nawałka nie dla polskiej kadry? Media: Chce prowadzić inną reprezentację

05.01.2022 22:25
Adam Nawałka
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

Sensacyjne wieści w sprawie Adama Nawałki. Jak poinformował kosowski dziennik "Koha Ditore" były selekcjoner reprezentacji Polski zgłosił swoją kandydaturę na objęcie funkcji trenera kadry. - Rzeczywiście, zgłosił się do nas - potwierdza źródło z miejscowej federacji.

Adam Nawałka jest jednym z poważnych kandydatów do objęcia reprezentacji Polski na czas baraży MŚ 2022. Nazwisko byłego selekcjonera jest wymieniane po odejścia Paulo Sousy z kadry i wielu ekspertów widziałoby 64-latka na ławce trenerskiej drużyny narodowej.

Okazuje się, że były trener Lecha Poznań jest brany pod uwagę również w innej reprezentacji. Ostatnio z kadrą Kosowa pożegnał się Szwajcar Bernard Challandes, a zespół tymczasowo przejął Primoz Gliha. Tamtejsi dziennikarze i kibice wątpią, czy Słoweniec jest odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku.

Nawałka selekcjonerem Kosowa?

Do zaskakujących wieści dotarł magazyn "Koha Ditore". Zdanem dziennika jednym z najpoważniejszych kandydatów na selekcjonera tamtejszej kadry poza Włochem Roberto Donadonim jest...Adam Nawałka.

- Donadon i Nawalka złożyli wniosek, ale federacja rozpatruje każdą prośbę, która dotarła na jej adres - powiedział jeden z urzędników, proszący o anonimowość.

Sam prezes kosowskiej federacji piłkarskiej Agim Ademi nie ujawnił nazwisk, ale podkreślił, że cieszy go liczba zainteresowanych szkoleniowców.

RadioZET.pl