Moment, w którym Robert Lewandowski doznał kontuzji [WIDEO]

29.03.2021 14:23
Lewandowski kontuzja

Robert Lewandowski doznał kontuzji w 62. minucie meczu Polska - Andora (3:0) w eliminacjach MŚ 2022. Kapitan reprezentacji Polski uszkodził kolano w starciu z rywalem. Zobacz wideo.

Do zdarzenia doszło w polu karnym rywali. Lewandowski walczył o piłkę z jednym z przeciwników, ale reprezentant Andory upadł tak niefortunnie, że naruszył kolano "Lewego". Badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana. Wstępna diagnoza mówi, że Lewandowski będzie gotów do gry po okresie od 5 do 10 dni. To oznacza, że przegapi środowe starcie z Anglią na Wembley.

Brak Lewandowskiego w meczu Anglia - Polska będzie ogromnym osłabieniem dla biało-czerwonych. To właśnie na Lewandowskim spoczywała największa odpowiedzialność w dwóch poprzednich meczach. Najpierw w 82. minucie spotkania z Węgrami uratował kadrze remis, a następnie zapewnił zwycięstwo dwiema bramkami strzelonymi Andorze. M.in. właśnie dzięki jego skutecznej grze Polska po dwóch meczach eliminacji MŚ 2022 zajmuje w swojej grupie drugie miejsce. Do prowadzącej Anglii traci dwa punkty.