Zamknij

Michniewicz zdradził plan na najbliższe zgrupowanie. Chodzi o powołania

11.05.2022 20:18
Czesław Michniewicz
fot. Nick Potts/Press Association/East News

Czesław Michniewicz w rozmowie z Interią zdradził plany na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski, które odbędzie się tuż przed pierwszymi meczami w tegorocznej Lidze Narodów. Selekcjoner wypowiedział się także o stanie zdrowia Kamila Glika i obecnej sytuacji Krystiana Bielika.

Reprezentacja Polski w czerwcu rozegra aż cztery mecze. Na biało-czerwonych czekają ekscytujące pojedynki w Lidze Narodów z Belgią, Holandią oraz Walią. W wyniku tak napiętego terminarza Czesław Michniewicz będzie chciał rotować składem. W rozmowie z Interią poinformował, że na najbliższe zgrupowanie powołanie dostanie około 30 zawodników.

- Mam już w głowie szkielet składu na czerwiec, ale bardzo rozbudowany. Zamierzam powołać równie szeroką kadrę jak w marcu, czyli około 30 piłkarzy. Mamy cztery mecze do rozegrania, jest koniec sezonu, niektórzy zawodnicy wracają po kontuzjach - mówił.

Michniewicz zdradza plany na najbliższe zgrupowanie

Michniewicz zabrał również głos w sprawie stanu zdrowia Kamila Glika oraz Bartosza Salomona. - Nie wiem jak wygląda Kamil Glik. Ma zagrać dopiero w barażach o awans do Serie A. Wiemy też, jak wygląda sprawa z Bartkiem Salamonem, który nie grał od marcowego zgrupowania reprezentacji. Zastanawiamy się, czy jest sens go powoływać wobec faktu, że przez prawie dwa miesiące nie grał - wytłumaczył.

Inaczej ma się sytuacja z Krystianem Bielikiem. Jego Derby County zakończyło już sezon, a sam Polak nie zagrał w trzech ostatnich meczach. - Rozmawiałem z Bielikiem. On do przyjazdu na zgrupowanie musi gdzieś trenować, po tym jak odpocznie kilka dni, by wyleczyć delikatny uraz mięśniowy. Wróci do rodzinnego Konina i z tamtejszym Górnikiem będzie się przygotowywał do zgrupowania. Wiadomo, że to dość niska liga, ale Krystian musi coś robić, zanim nie dołączy na zgrupowanie kadry - stwierdził selekcjoner.

RadaioZET.pl/Interia