Zamknij

Michniewicz o powołaniach na MŚ. "Nie zamykamy dla nikogo drzwi"

19.09.2022 15:15
Czesław Michniewicz
fot. PAP/Rafał Guz

Czesław Michniewicz wziął udział w konferencji prasowej poprzedzającej mecz z Holandią w Lidze Narodów. Selekcjoner reprezentacji Polski wyjaśnił sytuację niektórych niepowołanych zawodników. Mówił m.in. o Tymoteuszu Puchaczu oraz Rafale Gikiewiczu.

Reprezentacja Polski podczas wrześniowego zgrupowania rozegra ostatnie dwa mecze przed mistrzostwami świata w Katarze. Czesław Michniewicz razem z Robertem Lewandowskim wzięli udział w konferencji prasowej poprzedzającej czwartkowy mecz z Holandią w Lidze Narodów. Selekcjoner został zapytany o sytuację niepowołanego Rafała Gikiewicza.

- Rafał Gikiewicz jest w kręgu zainteresowań naszej reprezentacji. Na to zgrupowanie postanowiliśmy powołać innych zawodników. Nie możemy powołać dziesięciu bramkarzy - powiedział Michniewicz.

Michniewicz nie zamyka drzwi niepowołanym piłkarzom

Trener nie uniknął również pytania o sytuację Tymoteusza Puchacza. - Jeżeli chodzi o mistrzostwa świata, to nie zamykamy drzwi dla żadnego zawodnika, szczególnie dla tych, którzy już zagrali na wielkim turnieju - podkreślił selekcjoner.

- Martwi mnie sytuacja Szymona Żurkowskiego. Sprawy potoczyła się tak, że został w klubie, jest duża konkurencja, wielu znakomitych zawodników. Na pewno w listopadzie, jeżeli nie będzie grał, będziemy mieli dylemat - dodał Michniewicz, nawiązując do sytuacji Szymona Żurkowskiego.

Już w czwartek reprezentacja Polski rozegra mecz 5. kolejki Ligi Narodów UEFA. Rywalem "Biało-Czerwonych" będzie lider grupy, czyli Holendrzy. Trzy dni później nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z Walią.

RadioZET.pl