Zamknij

Media: Polacy zamieszkają w luksusowym hotelu. Znamy bazę piłkarzy na MŚ w Katarze

Maciej Walasek
11.05.2022 07:35
Robert Lewandowski, Jan Bednarek, Kamil Glik
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Pięciogwiazdkowy hotel Ezdan Palace Hotel w Duhail ma być bazą reprezentacji Polski na MŚ w Katarze - dowiedział się "Onet". W zeszłym miesiącu PZPN wybrał miejsce, w którym stacjonować będą biało-czerwoni, ale z powodu niepodpisania żadnych dokumentów nie chciał informować o dokładnej lokalizacji piłkarzy.

Reprezentacja Polski na czas MŚ w Katarze ma zamieszkać w Ezdan Palace Hotel. Pięciogwiazdkowy kurort położy w Duhail ma doskonałą lokalizację i mieści się blisko stadionów i boisk treningowych. Przypomnijmy, że biało-czerwoni trafili do grupy C, w której zagrają z Meksykiem, Argentyną i Arabią Saudyjską.

Dojazd na obiekt, na którym rozegrane zostaną mecze z dwoma pierwszymi zespołami zajmuje pół godziny jazdy autokarem. Z kolei na spotkanie z Arabią Saudyjską ten czas jest jeszcze krótszy i wynosi 20 minut. Jeśli chodzi o boiska treningowe, to Polacy dostaną się do nich w zaledwie kwadrans.

Media: Znamy bazę Polaków na MŚ w Katarze

Jak informuje "Onet", łącznie reprezentacja Polski ma zajmować około 100 pokoi. Cena za dobę w tym hotelu waha się od 450 do tysiąca riali (1 rial to 1,18 zł). Już na początku kwietnia PZPN przekazał, że zarezerwował bazę na MŚ w Katarze, ubiegając trzy inne federacje. Okazuje się, że jednym z chętnych byli Chorwaci. Jednocześnie o zakwaterowaniu w tym samym miejscu myśleli Rosjanie, ale po wykluczeniu z rozgrywek, ich miejsce zajmą podopieczni Czesława Michniewicza.

Polscy piłkarze przed katarskim mundialem w czerwcu wystąpią w meczach Ligi Narodów. W Dywizji A ich przeciwnikami będą Holendrzy, Belgowie i Walijczycy.

RadioZET.pl