Zamknij

Media: Oto następca Sousy. Kulesza wybrał nowego selekcjonera reprezentacji Polski

28.01.2022 16:14
Adam Nawałka
fot. Piotr Matusewicz/East News

Adam Nawałka ponownie zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski. Jak informuje "Przegląd Sportowy" Cezary Kulesza dokonał ostatecznego wyboru, stawiając na 64-latka.

Adam Nawałka ma wrócić do reprezentacji Polski w roli selekcjonera. Wcześniej szkoleniowiec prowadził biało-czerwonych w latach 2013-2018. Jego największym sukcesem jest dotarcie z zespołem do ćwierćfinału Euro 2016. Później kadra pod jego wodzą wywalczyła awans na MŚ w Rosji, ale drużyna narodowa nie wyszła z grupy.

Wcześniej kandydatem Cezarego Kuleszy był Andrij Szewczenko. Jednak ukraiński trener nie doszedł do porozumienia w sprawie rozwiązania kontraktu z Genoą. W związku z uciekającym czasem do marcowych baraży szef PZPN postanowił zatrudnić 64-latka.

Media: Nawałka wraca do reprezentacji Polski

- Do dopracowania zostały tylko szczegóły umowy i właściwie już nic nie powinno przeszkodzić w ostatecznym porozumieniu. Kontrakt ma obowiązywać do końca tego roku, pensja 200 tysięcy złotych brutto plus bonus za awans do finałów mistrzostw świata - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się za niespełna dwa miesiące, bo już 21 marca. Trzy dni później Polacy zmierzą się z Rosją w półfinale baraży MŚ. Zwycięzca awansuje do finału, w którym powalczy z triumfatorem pary Czechy - Szwecja.

RadioZET.pl