Zamknij

Mecz z Albanią przy pełnych trybunach. "Sprzedalibyśmy nawet 200 tys. biletów"

10.10.2021 17:59
Mecz z Albanią przy pełnych trybunach. "Sprzedalibyśmy nawet 200 tys. biletów"
fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezes Albańskiego Związku Piłki Nożnej Armand Duka przyznał, że na wtorkowy mecz w Tiranie z Polską w eliminacjach mistrzostw świata sprzedało się 22 tysiące biletów, ale po sobotnim zwycięstwie nad Węgrami chętnych byłoby zapewne dziesięć razy więcej.

Prezes AZPN poinformował, że dostał pozwolenie na zapełnienie całego stadionu. Bilety na spotkanie Albania - Polska sprzedały się błyskawicznie. - Sprzedaliśmy sto procent biletów, czyli 22 tysiące. W przypadku takich spotkań jednak chętnych byłoby 10 razy więcej. Gdybyśmy mieli 220 tysięcy wejściówek, to też byśmy sprzedali. Niestety, takie są obecnie nasze możliwości. Niewątpliwie Albania będzie musiała pomyśleć o większym obiekcie, bo reprezentacja gra coraz lepiej i zainteresowanie systematycznie rośnie - powiedział Duka w wywiadzie dla stacji Supersport.

Dzięki wygranej z Węgrami Albańczycy utrzymali drugą pozycję w tabeli grupy C. Mają 15 punktów, o cztery mniej niż prowadząca Anglia i o jeden więcej niż Polska. Wtorkowy mecz w Tiranie może mieć decydujące znaczenie dla tego, która z drużyn zajmie drugie miejsce, uprawniające do gry w dwustopniowych barażach o awans do przyszłorocznego mundialu.

El. MŚ 2022: TABELA polskiej grupy i WYNIKI. Na którym miejscu Polacy?

Albania - Węgry. Bezcenne trzy punkty dzięki bramce w końcówce

- Trzy punkty z Budapesztu to świetny wynik, bardzo nam pomoże w walce o drugie miejsce. Drużyna nie dała z siebie maksimum, ale jeszcze więcej. Teraz już jednak skupiamy się na Polsce - dodał Duka.

Gola na wagę zwycięstwa zdobył w stolicy Węgier Armando Broja, 20-letni napastnik, który w tym sezonie zadebiutował w Premier League w barwach Southampton FC. - Myślę, że takiego napastnika Albania nigdy wcześniej nie miała. Trafił do siatki w trzech ostatnich występach reprezentacji, ale on się cały czas rozwija i jeszcze wiele razy nam pomoże - ocenił szef federacji.

Albania - Polska. Podstawowy obrońca kontuzjowany

Duka potwierdził, że z powodu kontuzji przeciw Polsce nie zagra Berat Djimsiti. 28-letni obrońca Atalanty Bergamo już po 30 minutach gry opuścił boisko w Budapeszcie.

- Straciliśmy Djimsitiego, naszego najlepszego gracza, ale mam nadzieję, że ktoś go godnie zastąpi. Jestem jednak przekonany, że nasza drużyna jest tak zbudowana, że będzie walczyć nie tylko z Polską, ale z każdym przeciwnikiem w Europie jak równy z równym - podsumował.

Mecz Albania - Polska we wtorek w Tiranie rozpocznie się o godz. 20.45. We wrześniu obie reprezentacje zmierzyły się już w Warszawie i biało-czerwoni wygrali 4:1.(PAP)

RadioZET.pl/PAP/pp/ cegl/