Zamknij

Mecz Polska - Węgry bez kibiców gości. FIFA nałożyła karę

01.11.2021 17:26
Mecz Polska - Węgry bez kbiców gości
fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Mecz Polska - Węgry w el. MŚ 2022 odbędzie się bez udziału kibiców gości - poinformowała FIFA. To kara nałożona na fanów Madziarów po zamieszkach, do których doszło w trakcie spotkania z Anglią na Wembley.

Mecz Polska - Węgry będzie ostatnim akcentem eliminacji mistrzostw świata Katar 2022. Spotkanie odbędzie się 15 listopada na PGE Narodowym i chociaż może nie decydować już o awansie do baraży na mundial - jeśli trzy dni wcześniej biało-czerwoni pokonają Andorę, a Anglia ogra Albanię, wszystko będzie jasne - to dla miejscowych fanów może być okazją do powitania Matty'ego Casha, który po raz pierwszy zagra przed polską publicznością. W poniedziałek Paulo Sousa powołał wahadłowego Aston Villi do kadry.

Na trybunach stołecznej areny zasiądzie ponad 50 tysięcy fanów. Nie będzie wśród nich kibiców gości, bowiem dostali oni zakaz wyjazdowy za to, co stało się miesiąc wcześniej na Wembley.

Zamieszki w meczu Anglia - Węgry

W trakcie spotkania Anglia - Węgry sympatycy przyjezdnej drużyny od początku manifestowali swoje niezadowolenie z faktu, że piłkarze gospodarzy klęknął przed pierwszym gwizdkiem w geście solidarności z osobami prześladowanymi na tle rasistowskim. Na trybuny wnieśli flagę z "zakazem klękania". Pojawiły się też okrzyki.

Policja próbowała aresztować jednego z rasistów. Wówczas na trybunach doszło do bójki pomiędzy kibicami (w tym także z Polski) a funkcjonariuszami.

Kara dla Węgrów po meczu z Anglią

Oprócz zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy na najbliższy mecz z Polską, Węgierski Związek Piłki Nożnej otrzymał karę grzywny w wysokości ok. 70 tysięcy euro.

Do podobnych incydentów doszło w trakcie pierwszej konfrontacji z "Synami Albionu" w Budapeszcie. W rezultacie Węgrzy musieli grać z Albanią przy pustych trybunach.

RadioZET.pl/skysports.com