Zamknij

Matty Cash zadebiutuje w kadrze już niebawem? Kulesza spotka się z prezydentem

22.10.2021 16:05
Matty Cash zadebiutuje w kadrze już niebawem? Akcja prezesa PZPN-u
fot. Pool AP/Associated Press/East News

Matty Cash już niebawem może zadebiutować w reprezentacji Polski. Jak podała Interia, zwolennikiem powołania obrońcy do polskiej kadry jest selekcjoner Paulo Sousa. „Pomóc postanowił prezes PZPN Cezary Kulesza, który w piątek spotka się w sprawie Casha z prezydentem Andrzejem Dudą” – czytamy na portalu.

Matty Cash mógłby zadebiutować w reprezentacji Polski już w listopadzie – czytamy w artykule Sebastiana Staszewskiego. Jest szansa, że obrońcę Aston Villi moglibyśmy zobaczyć podczas spotkania z Andorą i Węgrami. W tej sprawie miał już zadziałać prezes PZPN Cezary Kulesza, który w piątek spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą.

Do tego, by otrzymać powołanie, Cashowi będzie potrzebny paszport, którego jeszcze nie ma. Władze PZPN-u chcą jednak, by piłkarz otrzymał dokument w trybie ekspresowym. Jak poinformował portal Wp.pl, Cash złożył już w ambasadzie wszystkie dokumenty, ale przed nim jeszcze kilka biurokratycznych przeszkód.

Cash w reprezentacji Polski? Paulo Sousa jest na tak

Zwolennikiem powołania Casha do kadry jest Paulo Sousa. Nasz selekcjoner oglądał obrońcę Aston Villi w meczach z Wolverhampton Wanderers i Arsenalem.

Jak czytamy w Interii, Cash również jest zdeterminowany, aby zadebiutować w biało-czerwonej koszulce. „24-latek jest w stałym kontakcie z Sousą i kilkoma pracownikami PZPN, w rozmowach, z którymi jasno zadeklarował chęć występów dla Polski” – czytamy w artykule.

Matty Cash: statystyki, historia występów

Matty Cash ma 24 lata i jest bocznym obrońcą Aston Villi. W klubie z Birmingham rozegrał 36 spotkań. Wcześniej występował w Nottingham Forrest (141 meczów, 13 goli, 15 asyst).

W tym sezonie Premier League Cash jest podstawowym zawodnikiem Aston Villi. Rozegrał już 8 meczów, a w jednym z nich zdobył bramkę.

RadioZET.pl/Interia/WP/PAB