Zamknij

Matty Cash: rodzice, mama, Instagram, historia, pochodzenie, sylwetka

12.11.2021 18:19
Matty Cash
fot. Scott Wilson/Press Association/East News

Matty Cash: kim jest nowy piłkarz reprezentacji Polski? Historia piłkarza i jego rodziny. Polskie korzenie i pochodzenie Matty'ego Casha - sprawdź wszystkie informacje na temat nowego reprezentanta Polski. Instagram, wiek, rodzina.

  1. Matty Cash: RODZINA, polskie pochodzenie
  2. Matty Cash: HISTORIA. Kim jest? SYLWETKA
  3. Matty Cash: INSTAGRAM

Matty Cash, właściwie Matthew Stuart Cash, urodził się 7 sierpnia 1997 roku w Slough w Anglii. Mierzący 185 centymetrów zawodnik pierwsze kroki w futbolu stawiał w zespole Wycombe Wanderers. Następnie grał w FAB Academy i Nottingham Forest, w którym potem rozpoczął karierę profesjonalną. Od 2020 roku jest piłkarzem Aston Villi.

Matty Cash: RODZINA, polskie pochodzenie

Matty Cash urodził się w Anglii, ale ma polskie korzenie. To za sprawą mamy, której rodzice wyemigrowali do Wielkiej Brytanii po II wojnie światowej. Pani Barbara płynnie mówi po polsku, a jej panieńskie nazwisko to Tomaszewska. Sam Matty Cash m.in. w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" podkreślał, że gra dla reprezentacji Polski to jego wielkie marzenie i ogromny zaszczyt dla jego całej rodziny.

Piłkarz nie mówi jeszcze po polsku, ale zadeklarował, że chce nauczyć się języka jak najszybciej. Zależy mu też, by znać słowa "Mazurka Dąbrowskiego", by móc śpiewać hymn. Podkreślał również, że historia Polski nie jest mu obca, podobnie zresztą jak kuchnia, która często gości w jego domu.

Ojcem Matty'ego jest Stuart Cash, były piłkarz i trener. Przyszły reprezentant Polski ma dwójkę rodzeństwa - brata Adama i siostrę Hannah.

Matty Cash: HISTORIA. Kim jest? SYLWETKA

  • imię i nazwisko: Matthew Stuart Cash
  • data urodzenia: 7 sierpnia 1997 roku
  • miejsce urodzenia: Slough (Anglia)
  • rodzice: tata Stuart i mama Barbara (Polka)
  • rodzeństwo: brat Adama i siostra Hannah
  • klub: Aston Villa

Matty Cash: INSTAGRAM

Matty Cash jest dość popularnym zawodnikiem, o czym świadczy liczba ponad 180 tysięcy obserwujących na Instagramie. Piłkarz występuje na tym profilu pod nickiem mattychash662 i podpisany jest po prostu jako zawodnik Aston Villi. Dodatkowo oznaczoną ma firmę Adidas, co oznacza, że ma stałą współpracę z niemiecką marką.

W swoich mediach społecznościowych publikuje dużo materiałów z meczów, ale zdarzają się też prywatne zdjęcia czy materiały z szatni

RadioZET.pl