Zamknij

Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo. Powołanie do kadry coraz bliżej

26.10.2021 14:31
Matty Cash dostał polskie obywatelstwo. Coraz bliżej powołania do reprezentacji
fot. Scott Wilson/Press Association/East News

Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo. Jak poinformował prezes PZPN Cezary Kulesza, wojewoda Konstanty Radziwił podpisał dziś akt uznania obywatelstwa dla piłkarza Aston Villi. To oznacza, że Cashowi brakuje już tylko paszportu, by móc otrzymać powołanie od Paulo Sousy.

Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo. Wniosek piłkarza  Aston Villi o przyznanie go podpisał dziś wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. - Dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za piątkowe spotkanie, w którego efekcie Wojewoda Konstanty Radziwił podpisał dziś akt uznania obywatelstwa dla Matty'ego Casha. Cieszymy się, że zawodnik będzie wkrótce do dyspozycji selekcjonera Paulo Sousy - napisał na Twitterze prezes PZPN, Cezary Kulesza. 

Dzisiejsza decyzja wojewody oznacza, że obrońca Aston Villi będzie mógł otrzymać paszport, a później także i powołanie na  mecze reprezentacji z Andorą i Węgrami. Cash rozmawiał już z Paulo Sousą o grze w reprezentacji, co przyznał w wideo Łączy nas piłka. Zawodnik Aston Villi i selekcjoner naszej kadry widzieli się na spotkaniu w ambasadzie w Londynie. Odbyło się ono w ramach projektu „Gramy dla Polski”, cyklu imprez, podczas których młodzi zawodnicy z polskimi korzeniami mieszkający na co dzień na terenie Wielkiej Brytanii oraz Irlandii mają szansę na rozmowę z trenerami reprezentacji naszego kraju. W ostatnim tego typu spotkaniu wziął udział m.in. właśnie Paulo Sousa i Matty Cash. 

- Dla mnie i dla mojej rodziny obecność tutaj jest zaszczytem. Świetnie, że udało się porozmawiać z trenerem. Wyjaśniliśmy to, jak chcemy grać. Mam więc nadzieję, że sprawy zostaną wyjaśnione szybko – przyznał Matty Cash w rozmowie z ŁNP. 

Matty Cash: najważniejsze informacje

Matty Cash od dwóch sezonów jest zawodnikiem Aston Villi.  Obrońca zaczynał grę w Wycombe Wanderers, skąd przeniósł się do Fab Academy, a następnie Nottingham Forest, w którym później spędził 4 sezony. W seniorskich rozgrywkach Cash zadebiutował jako 17-latek. Był wówczas zawodnikiem wypożyczonym do Dagenham & Redbridge,  klubu z League One. Cash rozegrał w nim 13 ligowych meczów, w których zaliczył 3 gole i 3 asysty. 

Z Dagenham Cash wrócił do Nottingham, gdzie spędził całe 4 sezony - od 2015/16 do 2019/20. Przez cały ten czas obrońca był podstawowym zawodnikiem swojego klubu. Najwięcej ligowych występów w grającym w Championship Nottingham Cash zaliczył tuż przed odejściem, czyli  w sezonie 2019/2020. Zagrał wówczas 42 ligowe mecze, w których zdobył 3 gole i zaliczył 5 asyst. 

Przed sezonem 2020/21 Cash przeszedł z Nottingham do Aston Villi za 14 milionów euro. W debiutanckim sezonie w Premier League rozegrał 28 spotkań. W obecnym ma już na koncie 9 spotkań. 

RadioZET.pl/PAB