Zamknij

Mateusz Klich zareagował na zmianę przepisów. Szybka reakcja na wpis rzecznika PZPN

08.09.2021 09:29
Mateusz Klich i Paulo Sousa
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Mateusz Klich zareagował na wpis rzecznika PZPN na Twitterze. Jakub Kwiatkowski poinformował w sieci o zmianach przepisów UEFA na mecze el. MŚ 2022, które zaczną obowiązywać od 10 września.

Mateusz Klich, mimo że otrzymał powołanie na wrześniowe mecze reprezentacji Polski w el. MŚ 2022, ostatecznie nie mógł pomóc kadrze. Wszystko przez testy na obecność koronawirusa. Chociaż piłkarz Leeds United jest zaszczepiony, przed rozpoczęciem zgrupowania otrzymał pozytywny wynik, który wykluczył go z trzech występów z orzełkiem na piersi.

Na szczęście reprezentantowi Polski humor dopisuje. Świadczy o tym jego odpowiedź na wpis rzecznika PZPN. We wtorek Jakub Kwiatkowski przekazał informację, że od 10 września zmienią się przepisy dla drużyn uczestniczących w kwalifikacjach do katarskiego mundialu.

Polska - Anglia: Transmisja TV online. Gdzie oglądać na żywo el. MŚ 2022?

Mateusz Klich odpowiedział na wpis rzecznika PZPN. Poszło o zmianę przepisów UEFA

- Jutrzejsze mecze el. MŚ ostatnimi organizowanymi w oparciu o aktualną wersję protokołu UEFA „Return to play”. Od 10.09 nowa wersja, a w niej brak testów dla zaszczepionych piłkarzy i członków sztabów. Powrót kibiców drużyn gości na mecze UEFA. Brak limitów akredytacji dla mediów - napisał.

Polska - Anglia: Przewidywany skład. Jak zagrają Polacy w el. MŚ 2022?

Post Kwiatkowskiego skomentował Klich. - Trochę późno to załatwiłeś Kwiatek - zażartował pomocnik.

Pech nie opuszcza Mateusza Klicha. To już jego drugie zakażenie koronawirusem, które o raz drugi wyeliminowało go z gry dla reprezentacji Polski. Po raz pierwszy piłkarza zabrakło w kadrze w czasie marcowego zgrupowania, gdy biało-czerwoni rozpoczynali walkę o awans na MŚ w Katarze.

W środę Polaków czeka bardzo ważny mecz z Anglią na PGE Narodowym. Relacja na żywo ze spotkania Polska - Anglia zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl