Zamknij

Borek wywołał "trzęsienie ziemi". Taki skład widzi na Rosję

31.12.2021 11:20
Mateusz Borek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/ East News

Do baraży Polaków zostały jeszcze trzy miesiące, a już niektórzy dziennikarze próbują ustawić skład na Rosję. Mateusz Borek podczas live'a "Kanału Sportowego" przedstawił swoją propozycję "jedenastki" na marcowe spotkania.

Mateusz Borek zaproponował nietypowy skład Polaków na mecz z Rosjanami. Zdaniem dziennikarza "Kanału Sportowego" miejsce w podstawowej "jedenastce" powinien otrzymać zawodnik Dynama Moskwa Sebastian Szymański. Mimo dobrych występów skrzydłowemu nie było po drodze z Paulo Sousą, który praktycznie go nie powoływał.

Borek dokonałby również rewolucji w środku pola. W jego składzie miejsca nie znaleźliby pomocnicy klubów Premier League Mateusz Klich oraz Jakub Moder. Ten pierwszy był postrzegany przez portugalskiego szkoleniowca jako kluczowy zawodnik w układance reprezentacji Polski.

Borek szokuje propozycją składu na Rosję

Miejsce w środkowej linii mieliby zająć Jacek Góralski oraz Krystian Bielik. Warto jednak zaznaczyć, że obaj zawodnicy zmagali się z poważnymi kontuzjami zerwania więzadeł krzyżowych. Piłkarz Kajratu Ałmaty już powrócił na boisko, natomiast pomocnik Derby County ciągle pozostaje bez gry w tym sezonie.

Spotkanie barażowe z Rosją zaplanowane jest na 24 marca na Łużnikach w Moskwie. W przypadku dalszego awansu Polaków ich kolejnym rywalem będzie zwycięska drużyna z pary Szwecja - Czechy.

RadioZET.pl/Kanał Sportowy